WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Xiaomi oficjalnie inwestuje w TCL

Xiaomi oficjalnie inwestuje w TCL

Właśnie zostało wydane ogłoszenie przez TCL, że Xiaomi oficjalnie inwestuje w firmę. Producent takich smartfonów jak Pocophone czy Mi Mix 3 nabył 65168803 akcji stanowiących 0,48% kapitału zakładowego spółki.

Wcześniej TCL podpisało umowę o współpracy z Xiaomi. Obie strony przeprowadzą wspólne badania oraz prace rozwojowe nad integracją komponentów inteligentnego sprzętu i systemów informatycznych oraz wprowadzą innowacje w zakresie zastosowania nowych technologii w przyszłych inteligentnych urządzeniach. W 2018 roku nową branżą dla Xiaomi stało się AGD i to zapewne w ten dział firma będzie chciała bardziej inwestować.

Dzięki współpracy pozycja Xiaomi w branży AGD umocni się. Warto tutaj wspomnieć, że w trzecim kwartale 2018 roku firma w Indiach wyprzedziła Samsunga stając się największą marką smart TV. Pokazuje to jak bardzo Xiaomi się rozwija w tej branży. TCL posiada bogaty łańcuch dostaw i doświadczenie produkcyjne. W szczególności dotyczy to półprzewodników, gdzie firma zajmuje piąte miejsce na świecie. Ciekawe, co wyniknie z takiej współpracy.

Czytaj też: 2018 rok był najlepszym w historii Indiegogo

Źródło: Gizchina