WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Xiaomi pokazuje szybkie ładowanie bezprzewodowe. Szybsze niż po kablu

Xiaomi pokazuje szybkie ładowanie bezprzewodowe. Szybsze niż po kablu

Producenci smartfonów przesuwają kolejne granice w mocy, a tym samym prędkości ładowania smartfonów. Od dłuższego czasu prym wiodą w tym chińskie firmy i pokaz siły Xiaomi raczej nie powinien nikogo dziwić. Firma zaprezentowała szybkie ładowanie bezprzewodowe o mocy 40W.

4000 mAh do pełna w 40 minut

Nowa bezprzewodowa ładowarka Xiaomi o mocy 40W była w stanie naładować smartfon Mi 10 Pro do 57% w ciągu 20 minut oraz do pełna w zaledwie 40 minut. To świetne wyniki, znacznie przewyższające możliwości wielu ładowarek przewodowych.

Oczywiście do testu została używa zmodyfikowana wersja Mi 10 Pro. Standardowa obsługuje bezprzewodowe ładowanie o maksymalnej mocy 30W. Co i tak jest już bardzo dobrym wynikiem.

To dopiero prototyp ładowarki, który wymaga znacznych usprawnień

Duża moc bezprzewodowej ładowarki wiąże się z wytworzeniem dużej energii. A co za tym idzie, również wysokiej temperatury. Jest ona na tyle wysoka, że prototyp ładowarki musi być dodatkowo chłodzony.

Układ chłodzenia ma pionową budowę, natomiast sama ładowarka utrzymuje smartfon po skosie. Dzięki temu możliwe było stworzenie w pełni działającej konstrukcji.

Nie wiadomo, w którym kierunku Xiaomi będzie rozwijać swoją ultra-szybką bezprzewodową ładowarkę. Firma może dążyć do uporania się z rosnącą temperaturą, albo zwyczajnie do sprzedaży trafi wersja ze specjalnym chłodzeniem. Na dobrą sprawę, póki nie są to hałasujące wentylatory, nie miałbym nic przeciwko aby moja ładowarka była wyposażona w dodatkowe chłodzenie. Ważne, że działa.