WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Xiaomi Uleemark Dupont – nieplamiąca się kurtka

Xiaomi Uleemark Dupont to kurtka od chińskiego giganta, którego zwykle kojarzymy z tanich i inteligentnych urządzeń. Czym ma charakteryzować się ten „sprzęt”?

Na pierwszy rzut oka – zwykła kurtka. Dostępne w kolorze czarnym lub białym, wypełnione pierzem. Swoim wyglądem również nie odstają od tradycyjnych kurtek, a tylko drobne zdobienia dodają im nieco futurystyczny wygląd. Xiaomi nie byłoby jednak sobą, gdyby nie wprowadziło na rynek nowej technologii. Tym razem jednak, zamiast czujników, ogrzewaczy i całej plejady innych elektronicznych dodatków, otrzymujemy… nowy materiał!

Nowy materiał nosi nazwę DuPont i wyprodukowała go firma DuPont technologies. Co zyskamy dzięki innowacyjnemu tworzywu? Okazuje się, że nowa kurtka Xiaomi jest plamoodporna. Błoto, sok czy po prostu krople deszcze będą po niej spływać, co uniemożliwi poważne zabrudzenie materiału. DuPont zamierza wprowadzić swój materiał w medycynie, a w planach jest również wykorzystywanie go w przemyśle lotniczym. Dodatkowym plusem jest to, że materiał wytrzymuje temperatury od -73° C do 100° C.

Co ciekawe, Xiaomi zdecydowało się na sfinansowanie produkcji podczas zbiórki pieniędzy. Akcja crowdfundingowa pozwoli na zakup kurtki za 66 dolarów. Dostępnych będzie pięć rozmiarów: S, M, L, XL, XXL. Wysyłka z Chin rozpocznie się 11 listopada.

Xiaomi Ninebot Electric Gokart trafił własnie do sprzedaży

Źródło: gizchina.com