Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi wspiera walkę z Koronawirusem w Polsce i przekazuje sprzęt szpitalom

Xiaomi to kolejna chińska firma, która wspiera walkę z Koronawirusem w Polsce. Do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia trafiły maseczki i termometry.

Xiaomi pomaga w Polsce

Do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia trafiła pierwsza partia pomocy od Xiaomi. Łącznie firma przekaże 50 tys. maseczek sanitarnych oraz 300 termometrów elektronicznych.

Sprzęt trafi, zgodnie z wolą Ministerstwa, do najbardziej potrzebujących szpitali w kraju.

Zobacz też: Huawei pomaga walczyć z Koronawirusem. Firma przekazuje maski ochronne do szpitala

I nie tylko w Polsce

Xiaomi przekazuje też pomoc w innych miejscach świata. W Chinach były to m.in. inteligentne pralki. Do Włoch trafiło kilkadziesiąt tysięcy masek FFP3. Artykuły medyczne trafiły też do Włoch i Hiszpanii, a w połowie marca do Korei Południowej.

Bez zakażeń w firmie, strategia bez zmian

20 marca, podczas specjalnego spotkania online prezes firmy omówił z jej przedstawicielami aktualny stan wydarzeń.

W Wuhan nie został zarażony żaden z 2000 pracowników Xiaomi, a firmie udało się ponownie uruchomić niemal cały łańcuch dostaw, co pozwoliło na utrzymanie planowanych terminów premier smartfonów, jak choćby modeli Redmi K30 Pro 24 marca. Fabryki zostały wyposażony w niezbędny sprzęt sanitarny, taki jak maski, ubrania ochronne, termometry i środki dezynfekujące.

Wang Xiang, prezes Xiaomi poinformował też, że strategia firmy pozostaje bez zmian. Nadal planowana jest premiera 10 nowych smartfonów z 5G w 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News