Reklama
aplikuj.pl

Wierzcie albo nie, ale to traktor Porsche z 1963 roku

traktor Porsche, Porsche ciągnik, ciągnik Porsche, nietypowe Porsche, rolnicze Porsche

Jeśli myślicie, że traktor Porsche będzie jedynym Porsche, na które będziecie sobie mogli pozwolić, to niestety muszę Was zasmucić. Umówmy się jednak – jaki rolnik nie chciałby chwalić się takim cackiem?

Chociaż nie znamy ceny, jaką będzie mógł się pochwalić licytowany traktor Porsche-Diesel Super Export z 1963 roku, to umówmy się – nie będzie tani. Zwłaszcza że pochodzi z roku, po którym to Porsche zaprezentowało swój kultowy model sportowego coupe 911.

Produkowana przez firmę w latach 1956–1963 maszyna rolnicza była napędzana chłodzonym powietrzem czterosuwowym, 2,5-litrowym i trzycylindrowym silnikiem na olej napędowy. W tym wydaniu na RM Sotheby’s jest o tyle świetna, że przeszła pełną renowację.

Co tu dużo mówić, ten konkretny egzemplarz Porsche-Diesel Super z 1963 roku ​​wygląda jak kapsuła czasu okraszona jaskrawoczerwonym lakierem, który wydaje się zupełnie nowy. Całość dopełnia czołowa łyżka wykończona złotą farbą. „Kabina”? Nic specjalnego – ot tapicerowane siedzisko i kierownica z klaksonem.

Czytaj też: Luksusowe coupe i sedany w wyścigu na prostej

Jak słusznie zauważa Motor1, produkowanie ciągników przez Porsche nie powinno nas dziwić. W rzeczywistości wielu producentów samochodów zaczynało, jako firmy produkujące ciągniki.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News