WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sprzęt Xiaomi wyparował z Allegro w kilka minut

W ramach Smart Weeku Allegro miał w ubiegłym tygodniu szereg promocji dla swoich klientów. Wśród nich znalazł się sprzęt Xiaomi, który został wyprzedany w rekordowym tempie.

Polacy lubią Xiaomi. Oto dowód

W pierwszej turze promocji do sprzedaży trafiło 2000 egzemplarzy smartfonu Redmi Note 9 Pro w wersji 6/128 GB. Jego standardowa cena wynosi 1200 zł. Allegro sprzedawało go za 849 zł. Efekt? Wszystkie smartfony wyszły w ciągu 5 minut.

Ale najlepsze miało dopiero nadejść. Do promocji trafiła opaska Xiaomi Mi Band 4 w cenie 63 zł. Jej regularna cena w sklepach waha się w okolicach 100 zł. W sprzedaży znajdowało się 5000 egzemplarzy, które swoich nabywców znalazły… w minutę.

Flash sale trafi do Polski?

W Polsce pokochaliśmy nie tylko chińską elektronikę, ale jak widać może się u nas przyjąć model chińskich wyprzedaży. Tzw. flash sale to bardzo popularna metoda sprzedawania np. nowych smartfonów w Azji. Do sklepów internetowych trafia określona pula urządzeń, które zazwyczaj rozchodzą się w ciągu kilku minut, ale w rekordowych przypadkach potrafi to trwać kilkanaście sekund. Patrząc na promocje takie jak Smart Week, czy to co się dzieje co roku z okazji Czarnego Piątku, takie rozwiązania mogłyby znaleźć w Polsce spore grono zainteresowanych.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News