Młodzi ludzie często zastanawiają się, ile muszą zarabiać aby spełnić swoje plany. Nie zdają sobie też sprawy z tego, na czym polega zawód programisty, inżyniera czy managera. W zrozumieniu tego ma pomóc pierwsza w Polsce platforma YEP (Youth Empowered Program).

Za pomocą kilku kliknięć można dowiedzieć się o swojej przyszłości. Platforma posiada kalkulator zarobków, testy kompetencji, oferty pracy, stażów czy praktyk. Co najlepsze, nie znajdziecie tam klasycznych pytań a np.: jakie dokumenty na Netflixie oglądasz itp. Po wypełnieniu testu otrzyma się odpowiedź na pytanie, kim powinno się zostać w przyszłości. YEP posiada także opisy kilkunastu zawodów, więc można się im bliżej przyjrzeć. Olga Legosz, współzałożycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, mówi:

Zależy nam, aby Platforma stała się pierwszym i automatycznym wyborem dla młodych osób, kiedy pomyślą o pracy zawodowej (myślisz praca, klikasz YEP), czy to w kontekście zastanawiania się nad ścieżką kariery czy rozwijania kompetencji. Chcemy by umożliwiła tzw. budowanie społeczności i pozyskiwania informacji, ułatwiła poszukiwania ofert pracy, zarobku, praktyk, zajęcia. W kolejnych odsłonach, blogach i podpiętych stronach czy filmach, YEP zamierza podpowiadać, w jaki sposób zdobywać umiejętności i wiedzę.

Pracujemy nad treściami, które przybliżą młodym poszczególne zawody: od hydraulika po kontrolera lotów. Na platformie znajdą się wywiady z ludźmi, którzy już na rynku działają, którzy opowiedzą, jak się rozwijali i jakie pierwsze kroki podejmowali, dlaczego dany zawód jest fajny i jakie są jego ciemne strony. Bardzo zależy nam na materiale, który będzie realny: ma pokazywać zawody takie jakimi one są, aby użytkownicy świadomie wybrali opcję dla siebie.

Jeśli więc jesteście na początku swojej kariery, nie wiecie w którą stronę pójść to warto skorzystać z YEP. Może dzięki niej znajdziecie swoje powołanie?

Czytaj też: Microsoft pyta o Park Centralny w Warszawie

Źródło: Materiały prasowe

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!