WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

YEP to świetne narzędzie do wyboru ścieżki kariery

Młodzi ludzie często zastanawiają się, ile muszą zarabiać aby spełnić swoje plany. Nie zdają sobie też sprawy z tego, na czym polega zawód programisty, inżyniera czy managera. W zrozumieniu tego ma pomóc pierwsza w Polsce platforma YEP (Youth Empowered Program).

Za pomocą kilku kliknięć można dowiedzieć się o swojej przyszłości. Platforma posiada kalkulator zarobków, testy kompetencji, oferty pracy, stażów czy praktyk. Co najlepsze, nie znajdziecie tam klasycznych pytań a np.: jakie dokumenty na Netflixie oglądasz itp. Po wypełnieniu testu otrzyma się odpowiedź na pytanie, kim powinno się zostać w przyszłości. YEP posiada także opisy kilkunastu zawodów, więc można się im bliżej przyjrzeć. Olga Legosz, współzałożycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, mówi:

Zależy nam, aby Platforma stała się pierwszym i automatycznym wyborem dla młodych osób, kiedy pomyślą o pracy zawodowej (myślisz praca, klikasz YEP), czy to w kontekście zastanawiania się nad ścieżką kariery czy rozwijania kompetencji. Chcemy by umożliwiła tzw. budowanie społeczności i pozyskiwania informacji, ułatwiła poszukiwania ofert pracy, zarobku, praktyk, zajęcia. W kolejnych odsłonach, blogach i podpiętych stronach czy filmach, YEP zamierza podpowiadać, w jaki sposób zdobywać umiejętności i wiedzę.

Pracujemy nad treściami, które przybliżą młodym poszczególne zawody: od hydraulika po kontrolera lotów. Na platformie znajdą się wywiady z ludźmi, którzy już na rynku działają, którzy opowiedzą, jak się rozwijali i jakie pierwsze kroki podejmowali, dlaczego dany zawód jest fajny i jakie są jego ciemne strony. Bardzo zależy nam na materiale, który będzie realny: ma pokazywać zawody takie jakimi one są, aby użytkownicy świadomie wybrali opcję dla siebie.

Jeśli więc jesteście na początku swojej kariery, nie wiecie w którą stronę pójść to warto skorzystać z YEP. Może dzięki niej znajdziecie swoje powołanie?

Czytaj też: Microsoft pyta o Park Centralny w Warszawie

Źródło: Materiały prasowe