Reklama
aplikuj.pl

YouTube testuje nową funkcję – sterowanie słuchaniem

reklamy na youtube, YouTube TikTok, Shorts, krótkie filmy YouTube

W mobilnej aplikacji YouTube rozpoczęły się testy nowej funkcji, a dokładniej nowego interfejsu, którym w wygodny sposób będzie można sterować odtwarzanymi treściami.

YouTube testuje sterowanie słuchaniem

Choć na rynku mamy do wyboru wiele serwisów streamingowych umożliwiających wygodne słuchanie muzyki, wiele osób nadal korzysta z YouTube, co raczej zbyt wygodne nie jest. Zwłaszcza, że przecież istnieje coś takiego jak YouTube Music. Jednak nie wnikamy w niczyje gusta i jak widać Google też tego nie robi. Jeśli użytkownicy chcą słuchać tylko muzyki na klasycznym YouTube, to oni m to ułatwią.

Czytaj też: WhatsApp umożliwia sprawdzenie kiedy jesteśmy online, a nawet z kim rozmawiamy…

Rozpoczęły się więc testy opcji „sterowanie muzyką” pozwalającej na włączenie uproszczonego interfejsu sterowania dostosowanego do słuchania muzyki, a nie skupiania się na wideo. Podczas odtwarzania teledysków pojawia się nowe okno z napisem  „Pokaż sterowanie odtwarzaniem”. Po jego kliknięciu zmienia się sposób wyświetlania. Zamiast wszystkich informacji, jakie zwykle widać pod filmem pojawia się duży tytuł i nazwa wykonawcy wraz z przyciskami funkcyjnymi typowymi dla odtwarzaczy muzyki. Na samym dole nadal widnieje opcja wysłania łapki w górę, zapisania, a dodatkowo też możliwość zmiany prędkości. Jest więc prosto i bardzo przejrzyście.

Sterowanie odtwarzaniem oznaczone jest jednak jako funkcja premium. To dość dziwne zważywszy na fakt, że przecież posiadacze YouTube Premium mają dostęp do YouTube Music. Przecież dla takich użytkowników wystarczyłby tylko odsyłacz do dedykowanej słuchaniu muzyki aplikacji. Być może jednak z czasem zmieni się oznaczenie i funkcja będzie dostępna dla wszystkich innych.

Czytaj też: Google wprowadzi obowiązkową, dwustopniową weryfikację konta

Na razie pozostają nam spekulacje co do dalszej przyszłości tej opcji. Na razie została ona dostrzeżona w aplikacji YouTube na iOS. Czy jest również na Androidzie? Tego nie wiadomo, a przynajmniej nikt jeszcze się tym nie pochwalił. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na dalsze informacje na ten temat.