Reklama
aplikuj.pl

Dobra zmiana na YouTube, czyli ułatwienie zmiany nazwy kanału

reklamy YouTube, blokada konta YouTube, regulamin YouTube

W końcu zmiana nazwy kanału w serwisie YouTube nie będzie wymagała zmiany nazwy konta Google. To naprawdę dobra zmiana, która ułatwi modyfikowanie swojego konta w serwisie.

Nazwę kanału na YouTube zmienimy już bez takich problemów

YouTube wciąż stara się wprowadzać udogodnienia dla użytkowników co pokazuje, że przynajmniej w jakimś stopniu ich prośby są rozpatrywane. Tym razem udoskonalenia dotyczyć będą opcji zmiany nazwy kanału, który prowadzimy na YouTube.

Do tej pory jeśli chcieliśmy zmienić nazwę naszego kanału w serwisie musieliśmy jednocześnie dokonywać zmiany konta Google. I o ile do celów twórczych założyliśmy nowego maila nie było to większym problemem, to w przypadku korzystania z głównej skrzynki już tak. Wiadomo, nie jest to może jakiś poważny problem, ale jednak jest utrudnieniem i to bardzo niepotrzebnym.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka współdzielenie kont na platformie Netflix?

Na szczęście w końcu Google chyba doszło do wniosku, że czas dokonać dobrej zmiany przynajmniej w tym temacie. Wszelkie zmiany ograniczą się do konta na YouTube i nie będziemy musieli niczego więcej ruszać. Jednak sama procedura nadal nie jest tak przyjemna, jak można byłoby oczekiwać. Należy pamiętać, że po zmianie nazwy kanału konieczny będzie nowy proces weryfikacji konta, gdyż poprzedni status zniknie wraz ze stara nazwą. To akurat nie jest czymś złym, bo stanowi zabezpieczenie przed oszustami, którzy chcieliby podszyć się pod nasze konto.

Czytaj też: Nie wiesz gdzie oddać odpady do recyklingu? Nie przejmuj się, Mapy Google Ci pokażą

Opcja nie dotarła jeszcze do wszystkich użytkowników serwisu. Jedni mogą już dokonać zmiany nazwy uproszczoną metodą wchodząc w YouTube Studio, Dostosowywanie Kanału i zrobić to w Podstawowych Informacjach. U innych zaś nadal dostępna jest poprzednia metoda zmiany nazwy. Trzeba więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości. YouTube zapewnia, że prędzej czy później wszyscy dostaną taką możliwość.