WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Z niewielkim domkiem DROP Box N-240 można podbijać każdy teren

Z niewielkim domkiem DROP Box N-240 można podbijać każdy teren

Zwłaszcza na zachodzie coraz większą popularność zdobywa niekonwencjonalne podejście do swojego własnego kącika, czego przykładem są np. ciągle niszowe „tiny houses”, czyli niewielkie domki, w których metraż sięga kilku, góra kilkunastu metrów kwadratowych. Często przyjmują też taką formę, na jaką zdecydowała się hiszpańska pracownia architektoniczna In Tenta w swoim projekcie prefabrykowanego, choć modułowego DROP Box N-240.

Ten domek można upchnąć w niemal każdym miejscu lub otoczeniu, aby zapewnić sobie szybko miejsce na dłuższy pobyt, a w razie potrzeby równie prosto przetransportować. Wersja DROP Box N-240 (są rzecz jasna inne) obejmuje kabinę o powierzchni 18,5 m² o dokładnych wymiarach 6,6 x 2,4 x 2,8 metrów, która została specjalnie zaprojektowana, aby móc zostać przetransportowaną przyczepą, czy kontenerowcem. To z kolei zapewnia elastyczność co do umieszczenia DROP Box N-240 praktycznie gdziekolwiek tam, gdzie uda się go przetransportować… i gdzie prawo nie będzie miało czegoś do powiedzenia.

DROP Box N-240 powstał oczywiście przy użyciu odnawialnych materiałów, a składa się na nie drewniana rama, laminowane belki drewniane oraz termiczna izolacja z włókna szklanego. To jednak nie koniec, bo dach zbudowano z blach trapezowych z wewnętrzną okładziną wykonaną z drewnianych desek rowkowych, a nabywcy mają do wyboru dwie różne fasady zewnętrzne: modrzewiowe panele drewniane lub cementowo-drewniane panele kompozytowe.

Moduły pokroju DROP Box N-240 firma In Tenta dostarcza na miejsce w formie zmontowanej już całości. W środku znajdziemy w pełni wyposażoną kuchnię ścienną, przestrzeń mieszkalną z rozkładaną sofą, kompaktową łazienkę z prysznicem i toaletą oraz sypialnię dwuosobową z panoramicznym widokiem i odkrytym tarasem. Ceny DROP Box N-240 nie zostały jeszcze opublikowane.

Czytaj też:Przezroczysty wyświetlacz od Panasonic jest gratką dla zwolenników nowoczesnego wystroju

Źródło: In Tenta, New Atlas