WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Z zestawem Aerowood stworzycie swojego własnego drona i kontroler

Z zestawem Aerowood stworzycie swojego własnego drona i kontroler

Firma SirTeen zdecydowała się na stworzenie wręcz idealnego produktu dla domorosłych amatorów dronów oraz majsterkowania swoim zestawem Aerowood. Jeśli bowiem sprzedają się drewniane peryferia, to dlaczego by nie sprzedawały się drewniane drony DIY?

Zestaw Aerowood zawiera arkusz laminowanych 184 wycinanych laserowo elementów z lipy wraz z różnymi modułami elektronicznymi, takimi jak cztery układy z silnikiem i przymocowanym do niego śmigłem. Klient musi tylko postępować zgodnie z instrukcją, aby stworzyć swojego własnego quadcoptera, składając wszystkie elementy bez użycia żadnego spoiwa. Wśród nich znalazły się nawet te do kontrolera, który umożliwia też przyczepienie do niego smartfona z aplikacją.

Finalnie uzyskają 79-gramowego drona z akumulatorem, wbudowaną kamerą zdolną do nagrywania materiałów w 720p w 30 klatkach na sekundę (ze strumieniowaniem na smartfona „na żywo”), a nawet układ zdolny do obsługi funkcji powrotu do domu, co wskazuje na prawdopodobną obecność modułu GPS. Na jednym ładowaniu dron ma latać do 10 minut, a w przyszłości firma rozwinie zakres jego możliwości pakietem wymienialnych modułów.

Zestaw Aerowood ma więc szansę na zaistnienie na rynku dronów swoim niecodziennym podejściem, w ramach którego użytkownicy będą mogli dostosować go do własnych wymagań. Obecnie jest niestety dopiero w trakcie zbiórki na Indiegogo, którą po kilku dniach możemy uznać za udaną. W jej ramach możecie zgarnąć najprostszy zestaw za 79$.

Czytaj też: Trzy nowe drony kieszonkowe z kamerami od AirSelfie

Źródło: Indiegogo