Reklama
aplikuj.pl

Pierwsza zaleta wspierania instrukcji AVX-512 dla graczy. Wzrost wydajności jest ogromny

Pierwsza zaleta wspierania instrukcji AVX-512, zaleta wspierania instrukcji AVX-512,

Wygląda na to, że dobrze było kupić nowy procesor Intela przed kilkoma miesiącami. Przynajmniej jeśli bawicie się w emulatory na własnych sprzętach, bo dzięki najnowszej aktualizacji RPCS3 (emulator PlayStation 3 na PC), właściciele procesorów z obsługą instrukcji AVX-512 mogą zyskać darmową wydajność.

Oto pierwsza jednoznaczna zaleta wspierania instrukcji AVX-512 dla graczy

Instrukcje AVX-512 są wyjątkowe. Tak wyjątkowe, że po ich pierwotnym udostępnieniu graczom na całym świecie w ramach Core 12. generacji, Intel postanowił zmienić to bezpośrednio na liniach produkcyjnych, fizycznie ograniczając swoje CPU. Z jednej strony nie straciliśmy (jako gracze) na tym wiele, a z drugiej firma wiele zyskała, ale jak wynika z aktualizacji RPCS3, właśnie poznaliśmy, jaka jest pierwsza zaleta wspierania instrukcji AVX-512 dla graczy.

Czytaj też: Czy modularne chipy komputerowe wydłużą życie elektroniki?

Więcej na temat AVX-512 oraz problemu Intela przeczytacie tutaj. Dziś interesuje nas wyłącznie to, że najnowsza aktualizacja RPCS3 wprowadziła ich obsługę, co było równoznaczne ze wzrostem wydajności o całe 30%. Na tym zyskają przede wszystkim mniej wydajne lub bardziej energooszczędne sprzęty, bo musimy pamiętać, że AMD wkrótce wytoczy w tej kwestii ciężkie działa przeciwko Intelowi, wspierając AVX-512 na procesorach Ryzen 7000.