WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Zamaskowany Audi E-Tron GT sprawia wrażenie gotowego do produkcji

Ostatnim razem, gdy widzieliśmy pojazd testowy Audi E-Tron GT, ten bawił się w okolicy placówki Porsche, ale teraz wrócił tam, gdzie powinien, czyli w rejon głównej siedziby Audi w Ingolstad.

Wiemy, że to inny prototyp, a przynajmniej już po wizycie w warsztacie i zaliczeniu kilku zmian, co widać zwłaszcza po wymienionych felgach. Niestety nadal niewiele się zmieniło pod kątem kamuflażu, ale to nowe zdjęcie pokazuje prototyp Audi E-Tron GT z wyjątkową jasnością i ostrością.

Nawet bez kół Porsche Taycana w samym już kształcie Audi E-Tron panuje wyraźny duch elektrycznego Porsche. To jednak nic dziwnego. Obie marki są obecnie częścią Grupy Volkswagen, ale E-Tron będzie różnił się od Taycana, bo w rzeczywistości ten jest praktycznie identyczny w stosunku do koncepcyjnego samochodu E-Tron GT zaprezentowanego w 2018 roku.

Dach jest wprawdzie nieco wyższy, co ujęło nieco elegancji, ale zapewniło modelowi więcej przestrzeni wewnątrz. Niestety miesiące mijają, a my nadal nie wiemy, co będzie napędzać ten elektryczny samochód Audi. Jednak w koncepcji na której bazuje, moc sięgała 582 koni mechanicznych.

Czytaj też: Bentley Bentayga 2021 wyszpiegowany ze zmyślnym kamuflażem

Kwestia premiery niestety jest niejasna, ale liczymy przynajmniej na papierkowy debiut Audi E-Tron GT jeszcze w tym roku (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News