Reklama
aplikuj.pl

Dacia zapowiada nowy model Sandero, Sandero Stepway i Logan

Skromna marka Renault, czyli Dacia, wreszcie rozpoczęła zabawę w zapowiedzi, ujawniając nie jeden, a aż trzy nadchodzące modele na skromnych, zacienionych zdjęciach.

Wszystkie trzy modele przejdą na platformę CMF-B wykorzystywaną przez Renaulta, ale pozostaną przy podstawach Clio. Ta platforma będzie jednak w tańszej konfiguracji, aby cena wywoławcza była możliwie najniższa, bo co jak co, Sandero, Sandero Stepway oraz Logan, to modele bardziej przyjazne naszym portfelom.

Nawet w tym pułapie cenowym Dacia ponoć ma postarać się o przypominający tablet system multimedialny wystający z deski rozdzielczej.

W kwestii układów napędowych są spore szanse, że Dacia będzie oferować w trzech modelach silniki prosto z modelu Clio Renaulta. Na 130-konny czterocylindrowy silnik lepiej nie liczyć, ale ponoć hybryda Sandero ma mieć 140 koni mechanicznych.

Czytaj też: Nowa Klasa S Mercedesa jednak z hybrydą! Oto model S580e

Te podstawowe silniki sprowadzą się i tak do trzycylindrowych jednostek benzynowych o pojemności 1,0 litra w wersjach wolnossących i turbodoładowanych o mocy od 65 do 100 KM. Nie powinno też zabraknąć 1,5-litrowego diesla o mocy 85 lub 115 KM. Premiera? Ponoć wkrótce, czyli w ciągu następnych tygodni.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News