Reklama
aplikuj.pl

Zapowiedź GTA 6, GTA 5 na PS5 i Bully 2 w produkcji? Rockstar przechodzi do ofensywy

gta 6

Rockstar zdradził wczoraj wiele ciekawych informacji, w tym takie o GTA 6. Informatorzy dorzucili do tego swoje trzy grosze. Tymczasem ja się pytam, gdzie są następne łatki GTA The Trilogy?

Proces naprawczy GTA The Trilogy

Zanim przejdziemy do weselszych informacji dotyczących legendarnego studia, wspomnijmy o ich ostatnich problemach. Premierowe wydanie GTA The Trilogy zdaniem wielu nie prezentowało poziomu gier Rockstara i jeśli nowe gry studia mają tak wyglądać, to mało kto będzie na nie czekał.

Rockstar miał pomóc deweloperom GTA The Trilogy w naprawianiu gier, ale po kilku aktualizacjach sprawa została jakby zamieciona pod dywan. W grze jest jeszcze co poprawiać, ale póki co twórcy milczą. Moim zdaniem powinniśmy się spodziewać kolejnej łatki w okolicach 11 lutego, kiedy to premierą będzie miał zestawy gier w pudełkowym wydaniu na Nintendo Switch. To jednak optymistyczny scenariusz. Ten gorszy zakłada, że nowa łatka pojawi się dopiero, gdy produkcje trafią na systemu iOS oraz Android.

GTA 5 na PS5 i Xbox Series X|S

Rockstar w końcu wrócił do tematu GTA 5 na PlayStation 5 i Xbox Series X oraz Xbox Series S. Deweloperzy zdradzili dodatkowe szczegóły na temat produkcji.

Grand Theft Auto 5 i GTA Online na PlayStation 5 i Xbox Series X|S oferować będą nowe tryby graficzne, w tym rozdzielczość 4K, do 60 klatek na sekundę, większy dystans wyświetlania tekstur i obiektów, opcje HDR i ray-tracingu, a także techniczne usprawnienia oferowane przez najnowsze konsole, w tym szybszy czas wczytywania, realistyczny dźwięk 3D, funkcje typowe dla poszczególnych konsol, np. efekty dotykowe, i znacznie więcej.

Gracze na PS4 i Xbox One chcący kontynuować zabawę na najnowszej generacji konsol w momencie premiery będą mogli jednorazowo przenieść swoje postępy z trybu fabularnego GTA V i postacie z GTA Online na PS5 lub Xbox Series X|S.

Czytaj też: Cyberpunk 2077 na Steam Deck działa lepiej niż na poprzedniej generacji

Oprócz tego w dniu premiery zadebiutuje samodzielna wersja GTA Online na PlayStation 5 i Xbox Series X|S — dostępna za darmo przez trzy miesiące dla użytkowników PlayStation 5 — dzięki czemu nowi gracze będą mogli łatwo doświadczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania GTA Online.

GTA Online na PS5 i Xbox Series zawiera także nowe ulepszenia, w tym możliwość rozpoczęcia rozgrywki Online bez ukończenia prologu trybu fabularnego, oraz zupełnie nowy samouczek GTA Online. Nowi gracze będą mieli możliwość skorzystania z kreatora kariery, gdzie będą mogli wkroczyć na jedną z czterech ścieżek przestępczej działalności — prezydenta klubu motocyklowego, prezesa, właściciela klubu nocnego lub przemytnika broni — z których każda oferuje okrągłą sumkę na rozruch oraz zakup powiązanej nieruchomości, potężnego pojazdu i siły ognia wymaganej do prowadzenia działalności. Gracze powracający do gry będą mogli w każdej chwili zrestartować swoją postać i skorzystać z kreatora kariery.

Wersje GTA Online na PS5 i Xbox Series X|S zawierają także nowy dodatek w postaci znajdującego się w klubie samochodowym LS warsztatu tuningowego Hao, który pozwala graczom ulepszać wybrane pojazdy (5 nowych pojazdów i 5 już istniejących), żeby zapewnić im lepsze osiągi, które doskonale wykorzystają większe możliwości nowych konsol.

GTA 6 lub inne GTA w produkcji!

Rockstar poinformował również o tym, że prowadzone są prace nad kolejną odsłoną serii GTA. Wiele osób zakłada, że będzie to GTA 6, ale pamiętajmy, że tytuł nie musi się dokładnie tak nazywać.

Wiemy, że dzięki długowieczności GTA V wielu z was pytało nas o nową odsłonę serii Grand Theft Auto. Przy każdym nowym projekcie, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne wykroczenie poza to, co do tej pory udało nam się stworzyć — i dlatego z radością możemy ogłosić, że nowa odsłona serii Grand Theft Auto jest w trakcie realizacji. Ujawnimy więcej informacji, gdy tylko będziemy na to gotowi, więc zaglądajcie na Rockstar Newswire, gdzie trafiają wszystkie oficjalne wieści.

W imieniu całego naszego zespołu chcemy podziękować wam za wsparcie i nie możemy się już doczekać, by wspólnie z wami wkroczyć w przyszłość!

Rockstar Games

Czytaj też: Naughty Dog pracuje nad trzema grami? Kogo potrzebuje teraz studio?

Informatorzy sugerują, że GTA 6 może zostać ogłoszone jeszcze w tym roku i gracze dowiedzą się wtedy o terminie wydania wyznaczonym na końcówkę 2023 roku. Znając jednak życie, terminu zapewne nie uda się dotrzymać i zagramy w 2024 roku.

Bully 2 po GTA 6?

Informatorzy donoszą również, iż wciąż trwają prace nad serią Bully. Odnowiona pierwsza odsłona gry lub druga część mają być w produkcji. Tytuł nie jest jednak zapewne tak rozwinięty, jak potencjalne GTA 6 i na grę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Ostatnie wieści na temat Bully mówiły jednak o tym, że Rockstar nie mógł się zdecydować na kierunek rozwoju nowej gry z tej serii i cały czas zmieniano koncepcję. Wygląda więc na to, że ostatecznie udało się wyklarować jakiś pomysł.