Reklama
aplikuj.pl

Czekacie na nowe Porsche Panamera? Mamy coś dla Was

W skrócie, bo nie ma co budować suspensu, Porsche zapowiedziało nowy model Panamera, który zostanie ujawniony już 26 sierpnia. Dziś mamy tylko oficjalny teaser z tym cackiem ukrytym w cieniu.

Porsche Panamera jest wyjątkowym samochodem dla marki, bo w 2020 roku jej przedprodukcyjna wersja ustanowiła rekord okrążenia na torze Nürburgring. To najszybszy „samochód klasy biznes” na Nordschleife, który pokonał Mercedesa-AMG GT63 S, a czego nagranie jest nam właśnie dane obejrzeć. 

Ciągle jednak nie wiemy wiele na temat modelu wykorzystanego w tej rekordowej próbie, ale spodziewamy się, że to jakiś nowy model Turbo (Turbo S?), którego będzie można kupić ze stosownymi ulepszeniami względem zwyczajnego modelu.

Możemy oczekiwać zdecydowanie wyższej wydajności w porównaniu do obecnego modelu Panamera Turbo, czyli mocy 542 KM i 770 Nm momentu obrotowego z 4-litrowego silnika V8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Czytaj też: Czyżby Ferrari czekało z ujawnieniem czegoś wielkiego?

Poniżej screenshoty ukazujące szczytowe momenty wydajnościowe potwierdzają (via Motor1), że możliwości Porsche Panamera Turbo S wyniosą przynajmniej 625 koni mechanicznych, a moment obrotowy do 832 Nm. 

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News