Reklama
aplikuj.pl

Czyżby Ferrari czekało z ujawnieniem czegoś wielkiego?

Zapewne każdy, a przynajmniej wielu z Was rozpozna powyższy model Ferrari, który w swoim czerwonym lakierze jest niezaprzeczalną legendą dla włoskiej marki. Widoczny tutaj model F40 ponoć wkrótce doczeka się nowego wydania.

Według raportu The Supercar Blog pewien oddany klient Ferrari poprosił producenta o stworzenie nowoczesnej wersji F40 w myśl jednorazowego projektu, które firma za sowitą zapłatą chętnie wykonuje. Ponoć ten wyjątkowy samochód ujrzy światło dzienne już za kilka dni.

Źródła serwisu twierdzą, że to nowe Ferrari będzie nowoczesnym, niepowtarzalnym pojazdem, czerpiącym garściami z modelu F40 i prawdopodobnie będzie nosił tabliczkę znamionową „SP42”. Jeśli chodzi o silnik, ma go ponoć napędzić V8 z podwójnym turbodoładowaniem, czyli prawdopodobnie 3,9-litrowa jednostka z F8 Tributo.

Czytaj też: Nowy Mercedes SL dostrzeżony w ciężkim kamuflażu

Te spekulacje i niepewne informacje to jednak wszystko, co wiemy na temat tego samochodu, który równie dobrze może nie istnieć, jak to na plotki przystało. Wątpimy w to jednak i jeśli ten wyjątkowy supersamochód na bazie F40 nie zostanie ujawniony wkrótce, to w przyszłości zapewne ujrzy światło dzienne ze swoim kultowym skrzydłem na tyle

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News