WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zapowiedziano relaksującą grę Before We Leave

Doczekaliśmy się właśnie zapowiedzi produkcji od Balancing Monkey Games, czyli niezależnej gry Before We Leave, która tym samym trafiła na Steama (a nie Epic Games Store!). Wita tam nas data premiery rodem od CD Projekt Red, czyli wspominająca, że Before We Leave trafi w nasze ręce, kiedy „skończy się piec”. 

Czytaj też: Data premiery Pół Wieku Poezji Później, czyli polskiego fanowskiego filmu Wiedźmi

Before We Leave jest takim „średniowiecznym, mniej skomplikowanym City Skylines w kosmosie i z ujęciem całej planety, a nie tylko skrawka”. To mój opis, nie twórców, ale mam wrażenie, że w idealny sposób oddaje charakter tej produkcji, a przynajmniej jej obecnego stanu na podstawie screenshotów i poniższego zwiastuna:

I wygląda na to, że Before We Leave tym właśnie będzie – spokojną zabawą w boga na planecie. W jego roli będziemy musieli zadbać o ludzi, którzy akurat zaczęli wychodzić z podziemnych schronów i muszą ponownie nauczyć się żyć na powierzchni. Chociaż poziom agresji w tej produkcji ze strony SI będzie nikły, to pozostałości po starożytnej cywilizacji nie tylko przyśpieszą nas rozwój, ale też zaczną domagać się spokoju za sprawą strażników. Innymi słowy, kiedy już jako-tako rozwiniemy naszą społeczność, to będziemy musieli rozwiązać stare sprawy.

Zagrożeniem będą też jakieś wielkie kosmiczne wieloryby, które „zjedzą nasze planety, kiedy sobie z nimi nie poradzimy”. W Before We Leave nie zabraknie też ekspansji na inne planety, ale na pierwsze owoce pracy studia Balancing Monkey Games przyjdzie nam jeszcze poczekać. Premiera Before We Leave w Steam Early Access odbędzie się bowiem przed końcem bieżącego roku, ale nie jest to zbyt pewne.

Czytaj też: Autorzy Kingdom Come: Deliverance przyznają się do swojego największego błędu

Źródło: PCGamer