Reklama
aplikuj.pl

Jak dużo wyniosła zbrojna pomoc Polski dla Ukrainy? Premier podał dokładną liczbę

zbrojna pomoc Polski dla Ukrainy

Od początku wojny Polska jest dla Ukrainy „ostoją spokoju”, w której uciekający z własnych domów przed Rosjanami ludzie mogą znaleźć wytchnienie. Wspomagamy też dzielnych obrońców bronią i właśnie dowiedzieliśmy się, jak dużo wyniosła do tej pory zbrojna pomoc Polski dla Ukrainy?

Ile wyniosła zbrojna pomoc Polski dla Ukrainy?

Konkretną liczbę poznaliśmy podczas ogłoszenia międzynarodowej kampanii informacyjnej #StopRussiaNow, która miała miejsce 23 kwietnia i obejmowała m.in. wystąpienia premiera Polski. Mateusz Morawiecki wyjawił wtedy, że zbrojna pomoc Polski dla Ukrainy wyniosła do tej pory około 7 miliardów złotych, co w przeliczeniu przekłada się na ponad 1,6 miliarda dolarów. Warto to podkreślić w obliczu tego, że w ostatnim czasie hegemon w postaci USA ogłosił wysłanie do Ukrainy sprzętu o łącznej wartości 800 milionów dolarów.

Czytaj też: Armia USA zamówiła nową baterię THAAD od Lockheed Martina

Z kolei cała kampania informacyjna ma za zadanie sprawić, że tragedia narodu ukraińskiego, zmagającego się z brutalną agresją Rosji, nie zostanie zapomniana. Specjalna akcja billboardowa połączona z akcją w mediach społecznościowych ma przypominać krajom Europy Zachodniej o okrucieństwie wojny, która toczy się na Ukrainie. Specjalne billboardy pojawią się w wielu europejskich miastach, a finalnie kampania ma na celu zatrzymanie działań Rosji poprzez wprowadzenie szybkich i mocnych sankcji.