Reklama
aplikuj.pl

Wyciek szczegółów rozgrywki Saints Row brzmi dobrze

saints row

Saints Row zadebiutuje 23 sierpnia, a twórcy w tej chwili zapewne są już tuż przed ukończeniem produkcji. Osoby testujące grę podzieliły się informacjami na temat gry i zdradziły, co jest szykowane.

Zabójcze umiejętności Saints Row

Nowe informacje o Saints Row pojawią się dopiero za kilka dni, a tymczasem testerzy produkcji postanowili nie czekać i wcześniej zdradzić, co nas czeka w grze. Okazuje się, że w nowym Saints Row jest sporo systemów, które będą analizowały, to co robimy. Nowa gra Volition nagradzać będzie nasze wysiłki w zabijaniu i niszczeniu pojazdów, przekazując nam różne punkty rozwoju postaci. To jednak nie wszystko. Rozwałka w tej części będzie odpowiadała za leczenie bohatera i umożliwiała naprawianie pojazdu. Postać i pojazd będą silniejsze, jeśli z przeciwnikami rozprawimy się np. zamieniając dany samochód w podwieszaną kulę do niszczenia. Zwykłe zabójstwa będą gorzej nagradzane.

Czytaj też: Need for Speed Underground 2 Remake i inne niesamowite projekty na Unreal Engine

Gdy uzbieramy odpowiednio dużo punktów umiejętności, czekać na nas będzie masa perków do odblokowania. Twórcy przygotowali takie klasyki, jak szybsze chodzenie podczas skradania się czy zadawanie więcej obrażeń z danego rodzaju broni, ale nie zapomnieli też o kompletnie odklejonych mechanikach gry do odblokowania. Spodziewać mamy się takich rzeczy jak opcja wrzucania granatów do majtek przeciwnika (oczywiście kopiąc ich na koniec) czy wzywanie podczas starcia nalotu.

Świat Saints Row

Saints Row ma zaoferować graczom ogromny edytor postaci, który umożliwi nam stworzenie takiego bohatera, jakiego chcemy. Ma to być największy edytor ze wszystkich odsłon serii, w którym znajdą się też przebrania z innych gier studia: Red Faction, Agents of Mayhem, Summoner.

W Saints Row oczywiście znajdzie się system szybkiej podróży, ale będzie wymagał od graczy wykonania małej czynności. Jeśli zechcemy mieć szybszy dostęp do naszego miejsca, będziemy musieli tam pojechać i zrobić zdjęcie danego budynku czy pomnika.

Czytaj też: Gotham Knights jednak z kooperacją dla czterech graczy?

Volition przygotowało też podobno wiele ciekawych misji, wśród których znajdzie się nawet taka, w której będziemy przygotowywali scenę zbrodni ustawiając ciała i niszcząc pojazdy w taki sposób, aby nie wyglądało to na naszą robotę. Wszystkie misje będziemy mogli przechodzić w kooperacji, ale, co ciekawe, testerzy gry wspominają o tym, że tytuł sprawia wrażenie, jakby był wstępnie przygotowywany pod dodatkowy tryb sieciowy, który mógłby zostać dodany w przyszłych aktualizacjach.