Reklama
aplikuj.pl

Zdajecie prawo jazdy? Przez koronawirusa egzaminu niestety nie zaliczycie

WORD, prawo jazdy, koronawirus, egzaminy B1

Rozgorzała pandemia wpłynie nawet na ilość świeżo upieczonych kierowców.

Wiele (o ile nie wszystkie) Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego ogłosiło w ciągu ostatnich dni, że odwołuje wszystkie egzaminy i szkolenia. Jest to spowodowane troską o rozprzestrzenianie się koronowirusa, ale jeśli byliście umówieni na prawo jazdy – nie panikujcie.

Czytaj też: Obecne modele Taycan to dopiero początek dla Porsche

Chociaż terminy ulęgły przesunięciu, żaden egzamin nie przepadnie, a zostanie zrealizowany w przyszłości. Kiedy dokładnie? Sami tego nie wiemy, bo choć wiele WORD-ów wspomina o ruszeniu ponownie z działalnością już 25 marca, niektóre placówki informują o wstrzymaniu „do odwołania”.

Czytaj też: Na tego elektrycznego Volkswagena czekamy z zapartym tchem

Przykładowo w WORD w Bielsku-Białej napisał:

Z kolei WORD w naszej stolicy wystosował następujące oświadczenie:

Informujemy, że po przeprowadzeniu szczegółowej analizy w związku ze wzmożonym okresem zachorowań na chorobę pochodzenia wirusowego, w tym wystąpieniem na obszarze Województwa Mazowieckiego potwierdzonych przypadków zachorowań na COVIG-19 wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 oraz w trosce o zdrowie osób egzaminowanych jak również pracowników Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego na terenie Mazowsza, podjęta została decyzja o zawieszeniu od dnia 13 marca do 25 marca 2020 roku przeprowadzania egzaminów państwowych.

Finalnie wygląda na to, że obecnie egzaminy realizuje w terminie tylko WORD w Białymstoku i Toruniu, choć to zapewne kwestia dni, a nawet godzin.