Reklama
aplikuj.pl

Zdjęcia Google – od dziś limit miejsca na zdjęcia i filmy

Zdjęcia Google, Google

Od dziś usługa Zdjęcia Google poważnie się zmienia, co może się nie spodobać wielu użytkownikom. Szykujcie się na limit miejsca w chmurze.

Zdjęcia Google z poważnymi zmianami

Usługa Google jest jedną z najpopularniejszych służących do przechowywania zdjęć czy filmów. Do tej pory ilość miejsca przysługująca użytkownikowi w Zdjęciach Google była nielimitowana, o ile zgodziliśmy się na przesyłanie ich do chmury w wersji nieco skompresowanej. Do tego usługa oferuje szereg ciekawych i przydatnych opcji edycji multimediów, więc nic dziwnego, że jest tak popularna.

Czytaj też: Twitter pracuje nad większą liczbą reakcji na tweety

Niestety od 1 czerwca Zdjęcia Google wprowadzają poważne zmiany. Kończy się nielimitowana ilość miejsca na nasze fotki i nagrania i to niezależnie od jakości, w jakiej prześlemy zdjęcia do usługi. Od teraz każdemu użytkownikowi będzie przysługiwał limit darmowego konta Google wynoszący 15 GB. Co istotne, będziemy go dzielić pomiędzy Dyskiem i Gmailem. Warto jednak pamiętać, że pliki, które już przesłaliśmy nie wliczają się do tego limitu.

Czytaj też: WhatsApp kontra użytkownicy. Jak to w końcu jest z tym regulaminem?

Jeśli chcemy pozostać przy Zdjęciach Google to albo ograniczymy ilość naszych multimediów, albo zdecydujemy się na płatną subskrypcję, która wygląda następująco:

  • 100 GB za 8,99 zł miesięcznie
  • 200 GB za 13,99 zł miesięcznie
  • 2 TB za 46,99 zł miesięcznie
  • 10 TB za 234,99 zł miesięcznie
  • 20 TB za 469,99 zł miesięcznie
  • 30 TB za 699,99 zł miesięcznie

Jeśli zaś posiadacie smartfony z serii Pixel, to nie musicie się przejmować. Dla Was ograniczenia nie zostaną wprowadzone.