WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Zdjęcia i bazowa specyfikacja Chevrolet Silverado HD 2020

Po prezentacji pickupa Silverado podczas targów Detroit Auto Show sprzed kilku miesięcy 2018 Chevrolet po prostu musiał trzymać w zanadrzu jeszcze jednego asa. Tym okazał się model Heavy Duty, który trafi do nas w postaci Chevrolet Silverado HD 2020, którego zdjęcia i bazowa specyfikacja zostały ujawnione.

Niestety wielu informacji koncern po prostu nie zdradził, ale po tych powierzchownych zapowiedziach i samych zdjęciach, możemy już co nieco wywnioskować. Śledzący poczynania Chevroleta miłośnicy motoryzacji z miejsca wyłapią znacznie agresywniejszy styl, na jaki zdecydowali się projektanci. Wysoki i szeroki przód sprawia wprawdzie wrażenie minimalistycznego, ale swoje trzy grosze przesiąknięte charakterem dorzucił do niego pojedynczy chromowany pasek z nazwą producenta i pionowe reflektory. Nie mogło oczywiście zabraknąć też zmian po stronie samej użyteczności. Z poniższych zdjęć możemy jednak wychwycić wyłącznie niewielki stopień przed tylnym nadkolem, który ułatwia zbieranie przedmiotów ze skrzyni ładunkowej.

Producent zapewnia, że Silverado HD 2020 może pochwalić się również większym o całe trzy cale „miejscem na nogi pasażerów” oraz całą masą technologii i funkcji zaprojektowanych specjalnie dla klientów. Po stronie silników będzie zapewne w czym przebierać, bo już teraz wiemy, że w grę wejdzie zupełnie nowa jednostka benzynowa zaprzęgnięta do automatycznej 6-biegowej skrzyni i turbodiesel Duramax V8 w towarzystwie również automatycznej, ale 10-biegowej skrzyni, czego połączenie ma zapewniać 1234 niutonometry momentu obrotowego – na wszystkie albo na tylne koła.

Ten czterodrzwiowy wariant powyżej będzie jednym z wielu, jakie dorzuci na rynek Chevrolet. Możemy bowiem liczyć również na modele dwudrzwiowe, te nieco okrojone i sześciokołowe.

Czytaj też: Samochodowe koła przyszłości Hexonic i Aeroflex od Hankook

Źródło: Digitaltrends