WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zdjęcia i data premiery GeForce RTX 2060

Dziennikarze serwisu Videocardz położyli swoje rączki na czymś naprawdę ciekawym, bo rzeczywistych zdjęciach karty GeForce RTX 2060, a nawet jej dacie premiery.

Zacznijmy może od tego, że mowa o wariancie GeForce RTX 2060 Founders Edition, czyli tym, którego projektowaniem zajmuje się Nvidia. Ponownie producent zdecydował się na zastosowanie nie turbinowego, a „otwartego” chłodzenia. To zostało zwyczajnie skopiowane z karty RTX 2070 Founders Edition, oferując ponownie dwa wentylatory. Zdjęcia pokazują również, że karta będzie miała apetyt na moc dostarczaną z 8-pinowego złącza zasilania, pełny backplate i zaoferuje dwa wyjścia wideo DisplayPort, pojedyncze HDMI, DVI oraz port USB Typu-C.

Potwierdzono ponadto datę prezentacji GeForce RTX 2060, która odbędzie się na konferencji Nvidii podczas targów CES 2019. Ta z kolei będzie miała miejsce 7 stycznia o godzinie 5:00 i wygląda na to, że w jej ramach firma będzie zapowiadać szereg produktów. Tak czy inaczej, rzeczywista premiera, czyli wjazd kart na półki sklepowe i do ofert producentów ma się rozpocząć 15 stycznia. Jeśli chodzi o samą specyfikację karty, to ją rozpatrywaliśmy już tutaj.

Czytaj też: Sześć wariantów karty Nvidia GeForce RTX 2060

Źródło: Videocardz