Reklama

Zdjęcia Maserati GranTurismo 2022 w skórze Alfa Romeo Giulia

Zdjęcia Maserati GranTurismo 2022, testy Maserati GranTurismo 2022, Maserati GranTurismo 2022

We wrześniu 2020 roku Maserati ogłosiło, że nowy GranTurismo zadebiutuje w 2021 roku i do sprzedaży wejdzie w 2022 roku, co potwierdza poniekąd ten muł testowy Maserati GranTurismo.

Zdjęcia Maserati GranTurismo 2022

Maserati opracowuje to nowe coupe pod nadwoziem sedana Alfa Romeo Giulia, którego nadwozie musi przejść sporo zmian, aby zacząć przypominać obiecaną formę GranTurismo. W tym mule testowym możemy zauważyć szersze błotniki, dłuższy przód i zmiany na przedniej konsoli, ale nie powinniśmy wyciągać pochopnych wniosków z tego typu zdjęć.

Czytaj też: Elektryfikacja oferty Maserati. Nie liczcie jednak na wszechobecne BEV

Maserati GranTurismo 2022 zdradza niezwykle długi przód, który wygląda niezgrabnie i nieproporcjonalnie, co wskazuje, że tego muła testowego Maserati używa do testowania i rozwijania swoich układów napędowych. GranTurismo 2022 może otrzymać 4-litrową V8 i nowy silnik V6 o pojemności 3 litra z podwójnym turbodoładowaniem z nowego MC20, w którym to generuje potężną moc 630 koni mechanicznych i 729 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Świeży zwiastun Maserati Grecale w formie rozmytych zdjęć

Zgodnie z planami Maserati, każdy nowy model będzie miał wersję w pełni elektryczną i będzie to dotyczyło również samochodu GranTurismo. Ten w wydaniu EV zostanie ujawniony oficjalnie w 2022 roku z napędem Folgore z trzema silnikami, ale spokojnie, bo jeszcze w tym roku, choć nie wiemy kiedy dokładnie, zadebiutuje w swojej spalinowej wersji. Wydanie GranCabrio powinno trafić na rynek za dwa lata.