Świeży zwiastun Maserati Grecale w formie rozmytych zdjęć

zwiastun Maserati Grecale

Jako mniejszy brat Levante, ten model jest nieco tajemniczy i w rzeczywistości nawet nowy zwiastun Maserati Grecale niewiele ujawnia na jego temat.

Zwiastun Maserati Grecale

Te zdjęcia są oficjalne i pochodzą zarówno od głównego projektanta Maserati, Danilo Tosetti, jak i szefa działu projektantów, Klausa Busse. Ci opublikowali je na swoich kontach na Instagramie, dając światu przedsmak tego, czego należy się spodziewać po Maserati Grecale. Zgodnie z oczekiwaniem, ten model będzie mniejszy od Levante.

Czytaj też: Elektryfikacja oferty Maserati. Nie liczcie jednak na wszechobecne BEV
Czytaj też: Zapowiedź nowego Maserati GranTurismo
Czytaj też: Mały, wydajny SUV od Maserati. Model Grecale już z datą premiery

Pod spodem Grecale będzie dzielić platformę z Alfa Romeo Stelvio i skupi się bardziej na dynamice i praktyczności. Możemy więc oczekiwać połączenia sporej przestrzeni bagażowej i wydajności, ale co do premiery wiemy tylko tyle, że zadebiutuje “wiosną 2021 roku”.

Czytaj też: Spójrzcie na Maserati Project Rekall rodem z Cyberpunka 2077
Czytaj też: Trzy wyjątkowe Maserati, o których kupnie możecie pomarzyć
Czytaj też: Maserati MC20 – tak brzmi nowy silnik Nettuno tego supersamochodu

Grecale zawdzięcza swoją nazwę “wschodniemu wiatrowi, który wieje w zachodniej części Morza Śródziemnego i południowej Francji”. Będzie jeździł na tej samej platformie Giorgio, co wspomniany Alfa Romeo Stelvio, a na dodatek jego produkcja będzie realizowana w tej samej fabryce Cassino we Włoszech, gdzie SUV Alfy Romeo jest montowany obok sedana Giulia.