Reklama

Zdjęcia Maserati GranTurismo 2022 pod nadwoziem Alfa Romeo Giulia

Zdjęcia Maserati GranTurismo 2022, Maserati GranTurismo 2022, Maserati GranTurismo

Chociaż zapowiedź nowego Maserati miała miejsce wiele miesięcy temu, dopiero dziś otrzymaliśmy pierwsze zdjęcia Maserati GranTurismo 2022.

Zdjęcia Maserati GranTurismo 2022

Producenci samochodów dokładają wszelkich starań, aby ich przyszłe produkty pozostały w tajemnicy i dlatego widoczne na zdjęciach Maserati GranTurismo 2022 przypomina na pierwszy rzut oka kształty Alfa Romeo Giulia. Nim w rzeczywistości w większości jest, co podkreśla nawet sama kabina.

Zdradza go jednak niezwykle długi przód, który wygląda niezgrabnie i nieproporcjonalnie, co wskazuje, że tego muła testowego Maserati używa do testowania i rozwijania swoich układów napędowych. GranTurismo 2022 może otrzymać 4-litrową V8 i nowy silnik V6 o pojemności 3 litra z podwójnym turbodoładowaniem z nowego MC20, w którym to generuje potężną moc 630 koni mechanicznych i 729 Nm momentu obrotowego.

Zgodnie z planami Maserati, każdy nowy model będzie miał wersję w pełni elektryczną i będzie to dotyczyło również samochodu GranTurismo. Ten w wydaniu EV zadebiutuje oficjalnie w 2022 roku, ale spokojnie, bo jeszcze w tym roku, choć nie wiemy kiedy dokładnie, zadebiutuje w swojej spalinowej wersji.