Reklama
aplikuj.pl

Zapowiedź nowego Maserati GranTurismo

Maserati po ujawnieniu modelu MC20 ruszyło z szeregiem kolejnych zapowiedzi, bo oprócz SUVa Grecale, postawiła też na ujawnienie nadchodzącego modelu GranTurismo.

Widoczna na powyższym zdjęciu linia nadwozia nie jest żadną tajemnicą, kiedy wielki napis daje nam jasno do zrozumienia, że nadchodzi GranTurismo nowej generacji od Maserati. Niestety włoski producent samochodów nie ujawnił wiele na temat tego eleganckiego grand tourera, ale przynajmniej wiemy, że na rynek trafi kiedyś w przyszłym roku.

Zgodnie z planami Maserati, każdy nowy model będzie miał wersję w pełni elektryczną i będzie to dotyczyło również samochodu GranTurismo. Ten w wydaniu EV zadebiutuje oficjalnie w 2022 roku.

W planach Maserati nie brakuje też GranCabrio i jego w pełni elektrycznego wydania. Modele nowej generacji będą opracowywane i konstruowane w placówce firmy w Modenie i produkowane w fabryce w Turynie. Tak naprawdę obecne generacje obu samochodów są teraz oficjalnie martwe, ponieważ ostatnie egzemplarze zjechały z linii montażowych w listopadzie ubiegłego roku.

Czytaj też: Podkręcona Corvette C8 kontra podkręcony Jeep Trackhawk od Hennessey

Do grand tourerów dołączy w pełni elektryczna wersja MC20, po której pojawi się Quattroporte nowej generacji w wersji spalinowej i elektrycznej. Te trzy pojazdy pojawią się pod koniec 2023 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News