WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zdjęcia nowego Audi RS3 2022 Sedan w śnieżnych testach

Zdjęcia nowego Audi RS3 2022 Sedan w śnieżnych testach

Czekacie na najwydajniejsze Audi obecnej generacji? Zdjęcia nowego Audi RS3 Sedan potwierdzają, że sprawy dotyczące rozwoju samochodu idą w dobrą stronę.

Zdjęcia nowego Audi RS3 Sedan

Obecna generacja tych modeli Audi zadebiutowała prawie rok temu tradycyjnie z wydaniem A3, aby po kilku miesiącach pojawił się podkręcony S3. Teraz jednak czekamy na topowe wydanie tej rodziny w postaci nowego RS3, które zaliczyło zimową sesję zdjęciową i testową przed nadal nieokreśloną datą premiery.

Czytaj też: Odświeżone Audi A8 2022 wyszpiegowane po raz pierwszy
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Audi Q4 E-Tron Sportback na tle śniegu
Czytaj też: 
Elektryczne Audi na rajd Dakar 2022

Na powyższych zdjęciach można pomyśleć, że to zwyczajny sedan Audi A3, ale rzeczywistość zdradzają okazalsze wloty powietrza na przodzie, owalne końcówki wydechu z tyłu, nieco szersze błotniki i większe hamulce.

Tradycyjnie więc producent postawił na subtelne podkręcenie stylizacji i możliwości oraz uwolnienie potencjału fałszywych wlotów powietrza S3 w przednim zderzaku, które dodatkowo zostały otoczone dodatkowymi pionowymi listwami do przekierowania powietrza.

Czytaj też: Wyjątkowy lakier dla Audi RS7 może zachwycić
Czytaj też: Audi Q5 E-Tron i elektryczne Porsche Macan z datą premiery
Czytaj też: 
Oto nowe Audi SQ5 Sportback TDI 2021

Jeśli mowa o silniku, plotki wspominają o mocy ponad 400 koni mechanicznych. Pięciorzędowy 2,5-litrowy TFSI ponoć został podkręcony przez Audi do 415 koni, a gdyby tego było mało, roznoszą się też informacje o znacznie wydajniejszej 450-konnej wariacji w postaci RS3 Performance.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News