Reklama

Elektryczne Audi na rajd Dakar 2022

Elektryczne Audi, SUV rajd Dakar 2022, rajd Dakar 2022, Dakar 2022 AUdi

Audi ogłosiło udział w Rajdzie Dakar 2022 ze swoim elektrycznym modelem, którego dziś zobaczyliśmy po raz pierwszy, ale oczywiście w stosownie tajemniczej formie.

SUV Audi na rajdzie Dakar 2022

Audi niestety nie ujawniło praktycznie żadnych konkretów na temat tego elektrycznego SUVa na rajd. Wiemy tylko tyle, że nie zabraknie w nim stosownych terenowych modyfikacji, jak również elektrycznego układu napędowego. Nie będzie to jednak w pełni elektryczny SUV, a konfiguracja, w której turbodoładowany silnik spalinowy będzie generował energię dla akumulatora.

Czytaj też: Spójrzcie na nowe Audi TTS 2021 i przywitajcie wersję Competition Plus
Czytaj też: Elektryczny SUV Audi e-tron 2021 doczekał się kilku nowości
Czytaj też: Oto nowe Audi SQ5 Sportback TDI 2021

Firma twierdzi, że „celem jest trwałe polepszenie osiągów elektrycznego układu napędowego i akumulatora w nadchodzących latach”, co sugeruje, że nie będzie to jednorazowa przygoda Audi w tym rajdzie. Potwierdzają to słowa z oświadczenia:

Doświadczenie zdobyte w tym procesie powinno zostać wykorzystane w dalszym rozwoju zelektryfikowanych modeli produkcyjnych w przyszłości.

Chociaż Audi po 2021 sezonie skończy swoją przygodę z Formułą E, pomimo wystąpienia na Rajdzie Dakar 2022, szykuje się też do długodystansowych wyścigów Daytona oraz Le Mans.

Czytaj też: Zdjęcia Audi Q4 E-Tron z testów w Szwecji
Czytaj też: Rajdowy Audi Sport Quattro doczekał się repliki
Czytaj też: Audi Q5 E-Tron i elektryczne Porsche Macan z datą premiery