Reklama

Zdjęcie karty Nvidia Turing wpadło do sieci

Następna generacja w obiektywie

zdjęcie

Po ostatnich Twittcie Nvidii z okazji urodzin Alana Turinga sprzed kilku dni możemy być pewni, że nowa generacja GeForce będzie korzystać z rdzeni graficznych pod nazwą Turing. Samego GPU zabrakło wprawdzie na poniższym modelu, ale możemy być pewni, że mowa o nadchodzących kartach. Czy na pewno  konsumenckich?

To oczywiście prototyp laminatu, ale obrazuje jedną z najważniejszych rzeczy, czyli prawdopodobną wielkość rdzenia. Ten wydaje się być całkiem spory. Zdjęcie ukazuje oczywiście produkt we wczesnej fazie testów w stanie deweloperskim. Stąd nietypowe chłodzenie, wiele złączy i przeróżnych przycisków. Na laminacie zagrzały swoje miejsce aż trzy złącza zasilania 8-pin, coś w stylu złącza NVLink no i najważniejsze, czyli 12 kości pamięci Microna GDDR6.

zdjęcie

Zwłaszcza to ostatnie wskazuje na konsumenckie GeForce, bo do serii Quadro, czy Tesli nowej generacji Nvidia włożyłaby raczej stosy HBM2. Tak czy inaczej, ujawnione na Reddicie zdjęcie jest oczywiście zwykłą ciekawostką i nie daje nam specjalnych informacji. No może poza potwierdzeniem, że GTX 2000/1100 będą wspomagane modułami pamięci GDDR6, ale to wiedzieliśmy już wcześniej.

Źródło: Videocardz