Reklama
aplikuj.pl

Tak wyglądają nowe procesory Intela. Rocket Lake na pierwszych zdjęciach

zdjęcie procesorów Intel Rocket Lake

Czekacie na kolejne, nowe procesory Intela w postaci rodziny Rocket Lake dla komputerów desktopowych? 11. generacja CPU niebieskich już nadchodzi wielkimi krokami, co potwierdzają ich pierwsze zdjęcia.

Fotki procesorów Intel Rocket Lake

Na Bilibili pojawiły się właśnie fotki dwóch procesorów umieszczonych w specjalnych ramkach do transportu/magazynowania. Według autora tych zdjęć, niejakiego YuuKi, te dokładnie dwa układy są procesorami 11. generacji do komputerów stacjonarnych o nazwie kodowej Rocket Lake.

Czytaj też: Pojawiły się wyniki wydajności Intel Rocket Lake-S
Czytaj też: AMD prezentuje kolejne testy RX 6900 XT i RX 6800 XT
Czytaj też: Manli prezentuje nową kartę RTX 3070

Rodzina rdzeni 11. generacji zastąpi istniejącą rodzinę rdzeni 10. generacji i będzie wyposażona w zupełnie nowe rdzenie oparte na architekturze Cypress Cove i zapewni niesamowicie szybkie zegary oraz wyższy poziom IPC.

Co ciekawe, przedstawione wyżej procesory wydają się mieć nieco inny IHS w porównaniu z procesorami obecnej generacji, ale możecie być pewni o kompatybilność z gniazdem LGA 1200 na płytach głównych z serii 400 i 500.

Czytaj też: Kiedy Samsung zaprezentuje Exynos 1080?
Czytaj też: Facebook – tryb ciemny na Androidzie. W końcu!
Czytaj też: Koniec Endomondo. Po 13 latach aplikacja zniknie z rynku

Chociaż napisy są zakryte, aby Intel nie dotarł do źródła przecieku, procesory mają oznaczenie Intel Confidential, więc nadal są to procesory ES (Engineering Sample). Jako testowe układy, mogą one mieć inne specyfikacje niż finalne wersje do sprzedaży detalicznej.

Z kolei źródła serwisu Wccftech wskazują, że partnerzy Intela oraz producenci otrzymali już pierwszą partię procesorów Rocket Lake i obecnie testują je na różnych platformach i konfiguracjach.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News