WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zdobywca Oscara dołącza do obsady Diuny

Zdobywca Oscara dołącza do obsady Diuny. Javier Bardem powiększa i tak już imponującą obsadę ekranizacji powieści Franka Herberta. Aktor wcieli się w lidera Fremen, Stilgara.

Javier Bardem, który w 2008 roku zdobył Oscara za rolę w filmie To nie jest kraj dla starych ludzi, dołączył właśnie do obsady Diuny w reżyserii Denisa Villeneuve. Bardem nie będzie jedynym nagradzanym aktorem jaki pojawi się w tym filmie. Prócz niego w obsadzie znalazł się również Oscar Isaac (Gwiezdne Wojny), który wcieli się w Księcia Leto Atrydy. W filmie wystąpi też: Rebecca Ferguson jako Lady Jessica, Stellan Skarsgard jako Baron Harkonnen, Dave Bautista jako Bestia Rabban i Charlotte Rampling jako Wielebna Matka. W roli głównej zaś zobaczymy Timothée’ego Chalamet’a jako Paula Atrydę.

Zdobywca Oscara dołącza do obsady Diuny

Stilgar, w którego wcieli się Bardem, to szlachetny przywódca koczowniczego plemienia pochodzącego z Arrakis, znanego jako Fremen. Jego prawą ręką jest Chani (Zendaya). Kiedy Paul Atryda przybywa na ich planetę, Fremeni widzą w nim swojego zbawcę.

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis. Głównym bohaterem jest syn księcia, Paul Atryda. Po zamachu stanu chłopak ucieka trafiając na koczowniczy lud wojowników. Postanawia poprowadzić ich do walki przeciwko ludziom odpowiedzialnym za zamach.

Produkcja Diuny podobno ma ruszyć jeszcze w tym roku. Zdjęcia będą kręcone w Budapeszcie i Jordanii. Daty premiery na razie nie ustalono.

Czytaj też: Stellan Skarsgard dołącza do obsady Diuny

Źródło: comicbookmovie.com