WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zegarek G5000 Active Tourbillon zawdzięcza nazwę swojej wytrzymałości

W większości przypadków zegarki mają się po prostu dobrze prezentować, ale niektóre zawody, czy aktywności wymagają modeli, które chwalą się światu nie eleganckim designem, a wytrzymałością. W tą właśnie stronę poszła firma Bianchet Genève, która ujawniła zegarek G5000 Active Tourbillon.

Czytaj też: Test Braun S3 3000BT – tania elektryczna golarka, którą pokochasz

Ten model prezentuje sobą ciekawe połączenie stylistyki sportowej i szlachetniejszych materiałów (tytan, szafir, włókno szklane) oraz wykończenia. Posiada przy tym tourbillon, który odpowiada za niwelowanie wpływu grawitacji na niesymetrycznie wyważony mechanizm i jest chronometrem, czyli został certyfikowany pod kątem wytrzymałości o dokładności przez szwajcarski instytut COSC. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – wykonany ręcznie 116-elementowy mechanizm BAT 01 działający z częstotliwością 3 Hz w Szwajcarii jest po prostu gwarancją jakości.

Tą widać w całym mechanizmie, a dokładnie na kołach zębatych z profilami minimalizującymi moment obrotowy, kole równoważącym, czy nanocząsteczkach diamentowych w smarach dbających o ruchome elementy. Taki zestaw elementów i dodatków sprawił, że G5000 Active Tourbillon może wytrzymać uderzenia o sile do ​​5000 g, będąc przy tym wodoodpornym nawet na głębokości 100 metrów i ważąc zaledwie 44 gramy. Podczas prezentacji Bianchet Genève twierdził, że będzie to model konsumencki, więc odpowiednio wyceniony, choć producent nie posunął się do ujawnienia ceny.

Czytaj też: Najbardziej metalowa gitara z… 20 strunami!

Źródło: New Atlas