WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zestaw Apollo 11 LEGO na 50. rocznicę lądowania na księżycu

Zestaw Apollo 11 LEGO na 50. rocznicę lądowania na księżycu

20 lipca 2019 roku przypada 50. rocznica jednego z najbardziej imponujących osiągnięć ludzkości: lądowania na Księżycu. Z tej właśnie okazji LEGO ogłosiło, że zacznie sprzedawać zestawy Apollo 11 wraz z dwoma minifigurkami astronautów.

Czytaj też: Bojowy robot THeMIS przenosi wojnę na zupełnie nowy poziom

Czytaj też: Wyjątkowe zegarki Xeric na rocznicę Apollo 11

Zestaw zawiera 1087 klocków i został opracowany we współpracy z NASA w celu odtworzenia nawet najdrobniejszych szczegółów. Sprowadza się tak naprawdę do trzech etapów – momentu startu z Ziemi, podróży w próżni na pokładzie statku oraz samego momentu zejścia lądownika Eagle na Księżyc. Jak powiedział starszy dyrektor do spraw marketingu w LEGO:

Istnieją niezliczone historie inżynierów, naukowców, astronautów i robotów, którzy wskazują na swoje doświadczenia z budowaniem LEGO, ponieważ są zaangażowani w ich obecny rozwój. Mamy nadzieję, że nasze nieustanne zaangażowanie w zabawki o tematyce kosmicznej zainspiruje przyszłe pokolenia do prowadzenia badań. 

Oprócz lądownika, nowy zestaw LEGO będzie przedstawiał „obraz powierzchni księżyca wraz z kraterem, śladami księżyca i flagą Stanów Zjednoczonych”. To jednak nie ostatnie słowo firmy, która planuje wydać zestawy Mars Exploration, ale na nie jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać. 1 czerwca ma z kolei ruszyć sprzedaż Apollo 11, czyli samego lądownika. Nieco później, bo po trzech tygodniach na półki trafi platforma startowa oraz statek.

Czytaj też: Telewizory Huawei jeszcze w tym roku

 Źródło: LEGO, Popular Mechanics