WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zestaw Apollo 11 LEGO na 50. rocznicę lądowania na księżycu

20 lipca 2019 roku przypada 50. rocznica jednego z najbardziej imponujących osiągnięć ludzkości: lądowania na Księżycu. Z tej właśnie okazji LEGO ogłosiło, że zacznie sprzedawać zestawy Apollo 11 wraz z dwoma minifigurkami astronautów.

Czytaj też: Bojowy robot THeMIS przenosi wojnę na zupełnie nowy poziom

Zestaw zawiera 1087 klocków i został opracowany we współpracy z NASA w celu odtworzenia nawet najdrobniejszych szczegółów. Sprowadza się tak naprawdę do trzech etapów – momentu startu z Ziemi, podróży w próżni na pokładzie statku oraz samego momentu zejścia lądownika Eagle na Księżyc. Jak powiedział starszy dyrektor do spraw marketingu w LEGO:

Istnieją niezliczone historie inżynierów, naukowców, astronautów i robotów, którzy wskazują na swoje doświadczenia z budowaniem LEGO, ponieważ są zaangażowani w ich obecny rozwój. Mamy nadzieję, że nasze nieustanne zaangażowanie w zabawki o tematyce kosmicznej zainspiruje przyszłe pokolenia do prowadzenia badań. 

Oprócz lądownika, nowy zestaw LEGO będzie przedstawiał „obraz powierzchni księżyca wraz z kraterem, śladami księżyca i flagą Stanów Zjednoczonych”. To jednak nie ostatnie słowo firmy, która planuje wydać zestawy Mars Exploration, ale na nie jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać. 1 czerwca ma z kolei ruszyć sprzedaż Apollo 11, czyli samego lądownika. Nieco później, bo po trzech tygodniach na półki trafi platforma startowa oraz statek.

Czytaj też: Telewizory Huawei jeszcze w tym roku

 Źródło: LEGO, Popular Mechanics