WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zestaw idealny na biwak, czyli 5w1 z Adventure Mate V2

Umówmy się, że jako mężczyźni uwielbiamy prostotę, użyteczność i nieskomplikowanie. Zwłaszcza w przypadku narzędzi pokroju AM-V2.

Zwykle kiedy myślimy o narzędziach wielofunkcyjnych, to wyobrażamy sobie małe gadżety, które można włożyć do kieszeni. Jednak stworzony przez Adventure Mate z Brooklynu system V2 jest już nieco większy, oferując zestaw 5w1.

Sercem zaprojektowanego w Australii i Ameryce urządzenia jest nylonowy uchwyt wzmocniony włóknem węglowym z gumowym uchwytem.

Adventure Mate V2, AM-V2, system V2, narzędzie do biwakowania

Jego dwustopniowy mechanizm blokujący dźwignię krzywki pozwala na zamianę dwóch przystawek narzędzia w razie potrzeby. Jeden z tych dodatków ma postać zaostrzonej główki łopaty, podczas gdy drugi (który można odwrócić) ma wymienny brzeszczot na jednym końcu oraz kombinację siekiery, młotka i ściągacza do śledzi namiotu (lub otwieracza puszek).

Adventure Mate V2, AM-V2, system V2, narzędzie do biwakowania

Ceramiczna powłoka Cerakote na narzędziach pomaga zwiększyć ich trwałość. Razem z uchwytem można je wszystkie przechowywać w dołączonej kaburze, którą z kolei można nosić na pasku lub zaczepić na plecaku. Cały zestaw AM-V2 waży około 1,6 kilogramów i będzie Was kosztował 199 dolarów w kampanii na Kickstarterze.

ŹRÓDŁO: New Atlas