Reklama

Zestaw mieszanej rzeczywistości Apple w ogniu plotek

Zestaw mieszanej rzeczywistości Apple

Wedle plotek Apple od jakiegoś czasu pracuje nad wejściem na rynek MR, czyli Mixed Reality. Dziś z kolei padło nowe światło na ten zestaw mieszanej rzeczywistości Apple.

Zestaw mieszanej rzeczywistości Apple

Niczym niepotwierdzone oficjalnie informacje wspominają, że ten zestaw trafi na rynek premium w 2022 roku i zaoferuje dwa wyświetlacze (jeden “na oko”) w rozdzielczości 8K, śledzenie wzroku, śledzenie otoczenia i wnętrza zestawu, dźwięku przestrzennego, dodatkową baterię, jak i wymienne opaski na głowę.

Czytaj też: Philips przedstawia monitor 243B1JH z Windows Hello i USB-C
Czytaj też: Tak wygląda Intel Xeon „Sapphire Rapids” LGA4677-X
Czytaj też: Procesory Intel Core H35 są już dostępne w laptopach

W rzeczywistości ten zestaw mieszanej rzeczywistości Apple jest już ponoć w późnym etapie produkcji i obecnie przyjmuje formę eleganckiego “zakrzywionego ekranu” przymocowanego do głowy. Ponoć ma nie zawierać żadnych tradycyjnych kontrolerów i zamiast tego opierać się na ruchu oczu, czy gestach dłoni, czy specjalnie zaprojektowanym pilocie (via The Information).

Czytaj też: Zalman prezentuje wyjątkową obudowę Z-MACHINE 500
Czytaj też: Kosztujące krocie głośniki Devialet Phantom I na 2021 rok
Czytaj też:
Intel odbija się na rynku procesorów

Co ciekawe, choć MR, ten zestaw ma ponoć oferować ograniczone funkcje rzeczywistości rozszerzonej, takie jak przekazywanie wideo z kilkunastu kamer zamontowanych na urządzeniu. Cena ma sięgnąć 3000$, ale nie będzie to ponoć ostatni produkt na tym rynku od Apple.