WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zmiana BIOSu w kartach GeForce RTX 20XX

Zmiana BIOSu w kartach GeForce RTX 20XX

Niektórzy klienci zwyczajnie nie potrafią przejść obojętnie obok możliwości wyśrubowania swojego nowego sprzętu. Stąd też moda na overclocking, overvolting, skalpowanie i wszelkiego typu poprawianie producenta. Zdecydowanie najbezpieczniejsze (z reguły) są te zmiany, które przeprowadzamy z poziomu software, a dokładniej mówiąc – BIOSu w kartach graficznych.

Teraz ten będą mogli dowolnie przegrywać posiadacze najnowszych produktów Nvidii, ponieważ w końcu zmiana BIOSu w kartach GeForce RTX 20XX stała się możliwa. W grę nie wchodzi żadna ”czarna magia”, a popularne od dawna narzędzie NVFlash. W jego wcześniejszych wersjach sprytne sztuczki Zielonych w połączeniu z nowościami w architekturze Turing sprawiały, że było to niemożliwe, ale wersja 5.527 NVFlash obeszła te kardynalne problemy, które zabezpieczały BIOS przed użytkownikami. Serwis TechPowerUpsprawdził narzędzie pod kątem wszelkiego rodzajów malware, więc możecie być o to spokojni:

Zmiana BIOSu w kartach GeForce RTX 20XX

Musimy więc podziękować moderowi Vipeax, dzięki któremu wgranie BIOSu z niereferencyjnych modeli RTX 20XX do tych referencyjnych, czyli Founders Edition. Nie liczcie jednak na możliwość modernizacji ustawień poszczególnych BIOSów. Taka dowolność nadal nie jest w zasięgu naszych rąk. Jego prosta podmiana i tak powinna zrobić swoje, ponieważ głównie podwyższy limity poboru prądu i pozwoli na nieco większe OC. Rzecz jasna wszelkie uszkodzenia po wgraniu nowego BIOSu anulują Waszą gwarancję… choć zapewne i na to znajdzie się jakiś sposób. Wiecie, kolega wspominał.

Czytaj też: Zgarnij Monster Hunter: World za kupno starszych kart GeForce

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: TechPowerUp