Reklama
aplikuj.pl

Zmiany Skraju Świata w Apex Legends

apex legends

Poznajcie nowości w Apex Legends. Co nowego będzie czekać na graczy na Skraju Świata? Twórcy przedstawili swoje zmiany.

Apex Legends zaktualizowane

Jednym z najczęściej poruszanych tematów, jeśli chodzi o Skraj Świata, są Wschodni i Zachodni fragment. W tym sezonie wprowadzono kilka zmian, zaczynając od nowego punktu orientacyjnego, Pomnika.

Fikcyjnie Pomnik ma na celu uczczenie Igrzysk Apex. Zlokalizowane przy nim muzeum celebruje przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Igrzysk. Przypomina również deweloperom, jak daleko zaszła gra Apex Legends od czasu debiutu w 2019 roku.

Czytaj też: Akcja Restart wróciła do Fortnite

Z punktu widzenia projektowania miejscówki Pomnik to bunkier z szybkim dostępem do stanowiska snajperskiego, umożliwiający kontrolowanie pola walki oraz przeprowadzenie zwiadu. Szklany sufit wprowadza ciekawe urozmaicenie do walk toczących się na różnych poziomach. To miejsce ma inne tempo rozgrywki niż doskonale znany zniszczony środek mapy.

To jednak nie wszystkie zmiany. Co jeszcze zaktualizowano? Posłuchajcie twórców!

USUNIĘCIE PRĄDÓW POWIETRZA NAD LAWĄ

W tym sezonie całkowicie usuwamy wznoszenie za pomocą prądów powietrza na Skraju Świata. Wznoszenie się nad szczelinami lawy to coś, co po wprowadzonych zmianach nie pasuje już do Skraju Świata. W ramach rekompensaty podnieśliśmy poziom lawy. Teraz można po niej chodzić. Tylko uważajcie, jest gorąca.

AKTUALIZACJA KOLEKTORA

Po usunięciu prądów powietrza lawy logiczne wydawało się wprowadzenie zmian do Kolektora. Przelecenie przez znajdującą się w środku budynku tubę sprawi, że gracze wylądują bezpiecznie na platformie. Która jest otoczona lawą.

W miejscu tym wprowadziliśmy także nowy skrót. Możecie skorzystać ze znajdującej się w centralnej części Kolektora linki, która pozwala na zupełnie nowe podejście do prowadzonych tu walk. Stworzyliśmy także nowe połączenie w pionie. Otwarte okno, które umożliwia graczom wyskoczenie z centralnego pomieszczenia Kolektora i wylądowanie na znajdującej się poniżej platformie. To ryzykowna droga ucieczki, która może pomóc, gdy wasz oddział jest otoczony.

NOWY SKARBIEC W POBLIŻU PODNIEBNEGO HAKA

Dodaliśmy dodatkowy skarbiec, by poprawić ich ogólne rozmieszczenie na mapie. Północny skarbiec znajduje się w tunelu prowadzącym do Podniebnego haka. Zwiększyliśmy szansę na zdobycie kluczy do skarbca. Łupy w skarbcach zostały zmienione. Radujcie się, lubiący grać Lobą.

ŚNIEG W PODNIEBNYM HAKU

Klimatyzator firmy Hammond poczynił postępy w ochładzaniu okolicy. W pobliżu Podniebnego haka zostały zbudowane dodatkowe wieże klimatyczne, by przyspieszyć te działania. W związku z tym Podniebny hak został pokryty warstwą śniegu, co doprowadziło do otwarcia nowych dróg i odświeżenia okolicy.

STATEK MIRAGE’A

Ten imprezowy punkt orientacyjny opuścił mapy z poprzedniego sezonu i dotarł na Skraj Świata.