WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowe możliwości BMW X3 M, czyli poprawienie fabryki

Nowe możliwości BMW X3 M, czyli poprawienie fabryki

Z napędu na wszystkie koła na wydanie RWD, czyli tylko na tylne. Dokonało tego nie BMW, a tunerzy, biorąc na warsztat SUVa BMW X3 M.

Nowoczesne samochody w dużym stopniu polegają na komputerach, które kontrolują praktycznie każdy aspekt pojazdu, a w tym układ napędowy. Chociaż te utrudniają przeciętnemu właścicielowi samochodu pracę nad pojazdem, otwierają przed tunerami świat nowych możliwości. Świetnym przykładem tego jest ten dokładnie egzemplarz BMW X3 M, który doczekał się udanej wizyty w Mission Performance.

Często tego typu wizyta sprowadza się do zwiększenia pokładu mocy samochodu za sprawą prostego dostrajania, ale specjaliści mogą już wejść znacznie głębiej. Podkręcanie silnika, to bowiem jedno, ale przeprogramowanie automatycznej skrzyni biegów, czy możliwość zmiany trybu napędu z AWD na RWD (All-Wheel-Drive na Rear-Wheel-Drive) jest zupełnie inną parą kaloszy.

Czytaj też: Dodge Charger Hellcat i profesjonalista za kółkiem, to idealne połączenie

Czytaj też: Odświeżenie BMW X3 2021 po raz pierwszy w obiektywie

Zwłaszcza że w przypadku tego BMW X3 M w grę nie wchodzi zmiana na stałe, a możliwość szybkiego przełączania się między trybami za naciśnięciem jednego przycisku. Obecnie tunerzy testują jednak ten dodatek przed publicznym udostępnieniem.

Jest to tym samym obejście ograniczeń BMW, bo ta funkcja jest oferowana fabrycznie w BMW M5 i M8, więc z pewnością BMW może dodać ją w fabryce również do X3 M.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News