Jak już zdążyła nas przyzwyczaić firma Boston Dynamics, również tym razem jej osiągnięcie zostało ogłoszone w dość niecodzienny sposób. Aby uczcić rozpoczęcie komercyjnej produkcji robota SpotMini, przedsiębiorstwo opublikowało film, na którym 10 tych psich robotów ciągnie ciężarówkę.

Od kilku lat Boston Dynamics rozwija serię coraz bardziej zaawansowanych robotów. Podczas gdy  humanoidalny Atlas potrafi już biegać po lesie czy robić salta, kolejny model na kołach, zwany Handle, wskakiwał po schodach i poruszających się skrzyniach. Pomimo tych niesamowitych innowacji, Boston Dynamics nadal pozostawało firmą badawczo-rozwojową bez prawdziwego ramienia komercyjnego. Przez ostatnie kilka lat przedsiębiorstwo pracowało nad wypełnieniem tej komercyjnej dziury za pomocą SpotMini. Jest to robot przypominający psa, który ewidentnie został opracowany z myślą o produkcji na większą skalę.

Czytaj też: Budżetowy robot Blue napędzany sztuczną inteligencją

Najnowszy filmik, jak zwykle w przypadku materiałów od Boston Dynamics, nie dostarcza zbyt wielu szczegółów, jednak sugeruje, że owe roboty powinny stać się wkrótce dość powszechne. Niestety na razie nie ma mowy o cenach tego typu zabawek. Aby pokazać ich potencjał, przedstawiciele firmy pokazali, jak mechaniczne psy radzą sobie z przeciąganiem ciężarówki. Przypominają w ten sposób psi zaprzęg, choć nadal nie wiadomo, jakie będą zastosowania modelu SpotMini.

[Źródło: newatlas.com; grafika: Boston Dynamics]

Czytaj też: Robot Colossus przysłużył się do uratowania katedry Notre Dame

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej