Zwiastun Infiniti QX60 2022 ujawnia możliwości holowania

Zwiastun Infiniti QX60 2022

Infiniti QX60 2022 widzimy już po raz kolejny na oficjalnych materiałach, a premiery jak nie było, tak nadal nie ma, choć na nsatąpić “wkrótce”. Co więc ujawnia najnowszy zwiastun Infiniti QX60 2022?

Holowanie na zwiastunie nowego Infiniti QX60

Firma ogłosiła dzisiaj, że nowy model osiągnie 20-procentowy wzrost możliwości holowania dzięki nowej dziewięciobiegowej automatycznej skrzyni biegów. Stąd zwiastun Infiniti QX60 2022, który przedstawia zaktualizowany model w wariancie oferującym możliwość holowania do nawet 2721 kilogramów.

Holownicze warianty QX60 2022 otrzymają dodatkowo ulepszoną chłodnicę skrzyni biegów, zintegrowany odbiornik zaczepu, dedykowaną wiązkę przewodów wstępnych i nowe programowanie stabilności z myślą o jeździe z naczepą.

Chociaż model ciągle spowija kamuflaż, to jest on cienki, przylega ściśle do nadwozia i ujawnia maskownicę, cienkie reflektory i duże dolne wloty powietrza w zderzaku przednim. Co ważne, Infiniti QX60 2022 będzie nadal korzystać z 3,5-litrowego silnika V6, który będzie wytwarzać taką samą moc na poziomie 295 KM, co poprzednik, więc i najpewniej również ten sam moment obrotowy na poziomie 366 Nm.

Ten silnik zostanie połączony z nową, dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów Infiniti opracowaną we współpracy z ZF, która ponoć doczekała się zwiększenia rozpiętości przełożeń i tym samym poprawiła poczucie przyspieszenia i ogólny komfort. Obecnie QX60 jest z kolei w testach na drogach publicznych, a jego premiera będzie miała miejsce „wkrótce”.