O ile pojawienie się wypchanego technologiami jachtu na targach CES nie było dla mnie zaskoczeniem, to koncepcja nowoczesnej przyczepy kempingowej budzi już moje zdziwienie. Raczej niespecjalnie zobowiązująca współpraca BMW Designworks i The North Face zaowocowała prezentacją zwiastuna jednoosobowej przyczepy kempingowej Futurelight.

Koncepcja Futurelight powstałą na podstawie modelu GINA Light Visionary z 2008 roku, który (co ciekawe) był modularnym roadsterem, który wykorzystywał modularną konstrukcje, aby zmieniać swój kształt albo na potrzeby warunków jazdy, albo samo polecenie kierowcy. Wprawdzie ta przyczepa kempingowa nie będzie tak bardzo zaawansowana, jak pomysł sprzed 11 lat, ale i tak zaoferuje całkiem sporo technologicznych nowinek. Mowa o jej wysokiej wytrzymałości, nowym ultra-oddychającym materiale firmy TNF, unikalnym designem z baldachimem w kształcie namiotu, niepneumatycznymi oponami i rozkładanym łóżkiem. Trudno wychwycić to na poniższych renderach, ale szkielet tej przyczepy został opatrzony „rewolucyjnym materiałem” od The North Face.

Dlateo też trudno nie odnieść wrażenia, że ta zapowiedź skupiała się nie na samej przyczepie, a zastosowanym przy jej produkcji materiale. Ten po prostu sprawia wrażenie istnej rewolucji na rynku biwakowych namiotów, zapewniając szereg cech, które eliminują najczęściej spotykane problemy w tradycyjnych modelach. Jednak to odkrycie TNF sprawdzimy dopiero za rok, bo od 2020 roku tkanina ma trafić do produkcji pierwszych namiotów.

Czytaj też: Czym jacht Adonis zasłużył sobie na występ na targach CES?

Źródło: New Atlas

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!