Reklama
aplikuj.pl

Zwiastun Mercedes EQB, czyli w pełni elektrycznego crossovera

Model EQB 2021, Mercedes EQB 2021, EQB 2021, elektryczny Mercedes, elektryczne samochody Mercedesa

Mercedes po ujawnieniu flagowego EQS najwyraźniej idzie za ciosem, bo pokazał kolejny model. Tym razem możemy spojrzeć na zwiastun Mercedes EQB, czyli elektrycznego crossovera.

Co pokazuje zwiastun Mercedes EQB?

Sam zwiastun jest bardzo, ale to bardzo przedpremierowy, bo wielki debiut modelu Mercedes EQB będzie miał miejsce 18 kwietnia na imprezie Auto Shanghai 2021. Wtedy to otrzymamy pełną specyfikację i oficjalne zdjęcia, choć na rynkową premierę w Europie poczekamy do końca tego roku.

Czytaj też: Premiera Mercedes EQS. Flagowy elektryczny Merc zasługuje na uznanie

Obecnie mamy tylko do wglądu zacienioną sylwetkę modelu, która pokazuje jego prostokątne proporcje i nowoczesne podświetlenie z przodu, łączące się ładnie z przednim panelem, zwieńczonym wielkim logo marki. Widzimy też kawałek świateł tylnych, wzór felg w odbiciu, najpewniej trzy rzędy siedzeń i relingi dachowe, a wiemy, że Mercedes EQB będzie oferował do 1700 litrów pojemności w bagażniku.

Czytaj też: Zwiastun Mercedesa Klasy S z silnikiem V12 na 100-rocznicę Maybacha

Co do możliwości układu napędowego, najpewniej EQB zapożyczy sporo z modelu EQA, a wiemy, że ten będzie wyposażony w 66,5-kilowatogodzinny akumulator litowo-jonowy o zasięgu do 486 kilometrów i silnik o mocy 190 koni mechanicznych. Z czasem ma też zadebiutować druga wersja EQA z dwoma silnikami o łącznej mocy 272 KM.