WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Zwiastun opowieści Metro Exodus… zwiastuje kawał dobrej historii

Zwiastun opowieści Metro Exodus… zwiastuje kawał dobrej historii

Każdy miłośnik gier z serii Metro z pewnością martwi się, czy otwartość świata, na jaką po raz pierwszy w historii tego uniwersum, postawi Metro Exodus, wyjdzie produkcji na dobre. Ujawniony właśnie zwiastun opowieści pokazuje jednak, że możemy być o to spokojni.

Przeniesienie się z zamkniętych tuneli na otwarty świat odmieni o 180 stopni sposób, w jaki będziemy doświadczać postapokaliptycznej wizji studia 4A Games. Koniec z liniowością i start rozgrywki znanej z najnowszego Assassin’s Creed, czy Wiedźmina 3 rzuci na to uniwersum zupełnie nowe światło, dając nam znacznie więcej punktów zaczepienia oraz możliwości poznawania tamtejszego świata. Już na samym materiale możemy zauważyć wagę, z jaką Metro Exodus potraktuje różne frakcje i poszczególne lokacje, w których czają się zmutowane bestie. Warto zaznaczyć, że ten Story Trailer jest opowiadany przez Annę, najlepszego snajpera Spartan, a także żonę Artema na pokładzie Aurora, czyli pociągu, którym uciekną z Moskwy. Problem w tym, że „życie na powierzchni” odbiega od tego, co Artem wyobrażał sobie w przeszłości.

Agresja, nijakość i beznadzieja w tym morderczym świecie trafia do nas w samej narracji zwiastuna, przeplatanego dialogami pokroju „Zatopię cię w twojej własnej krwi” oraz drastycznych scenach z udziałem potworów i ludzi… którym często nie jest bardzo daleko od bezmózgich stworów.

Czytaj też: Metro Exodus na nowych screenshotach i data wcześniejszej premiery

Źródło: YouTube