Reklama
aplikuj.pl

Pierwszy zwiastun Tiguan Allspace 2022 Volkswagena

zwiastun Tiguan Allspace 2022 Volkswagena, zwiastun Tiguan Allspace 2022, Tiguan Allspace 2022

Przed rokiem dostaliśmy odświeżonego Tiguana, niedawno do oferty zawitało jego hybrydowe wydanie typu plug-in, a dziś Volkswagen postanowił ogłosić jeszcze skuteczniejsze rozszerzanie oferty, ujawniając zwiastun Tiguan Allspace 2022.

Co przyniosło odświeżenie VW Tiguana przed rokiem? Przede wszystkim nowy styl marki, którego ta tchnęła początkowo w Golfa 8. generacji. Przejawia się to w standardowych światłach LED, które uzupełnia większa kratka chłodnicy, nazwa modelu na pokrywie bagażnika oraz nowy zderzak z większymi wlotami powietrza.

Czytaj też: Powstanie nowy elektryczny Ford na bazie technologii Volkswagena?

Najwięcej nowości zapewniono jednak kabinie, bo w niej znalazła się nowa wielofunkcyjna kierownica, a także przeprojektowana deska rozdzielcza z cyfrowym zestawem wskaźników i ekranem dotykowym infotainment z systemem MIB3, którego uzupełnia pakiet bezpieczeństwa VW „Travel Assist”.

Wśród modeli warto przede wszystkim wyróżnić dostępnego od grudnia 2020 roku w Polsce Tiguana R 2021, który jest dostępny w cenie od 237190 złotych. Za taką kwotę otrzymacie najmocniejszego Tiguana w historii, jako że jego turbodoładowany, czterocylindrowy silnik EA888 zapewnia całe 320 koni i 420 Nm momentu obrotowego, które trafiają na koła za sprawą 7-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej i napędu na cztery koła 4MOTION.

Czytaj też: Sportowe elektryczne Volkswageny nadchodzą, czyli ID.3 i ID.5 GTX

Zwiastun Tiguan Allspace 2022

Czym więc będzie nadchodzący Tiguan Allspace 2022, którego można też określić mianem Tiguana L? Tak naprawdę tego samego… ale z okazalszą długością o całe 22,86 mm, które pozwolą Volkswagenowi dorzucić na pokład opcjonalny trzeci rząd siedzeń. Zwiastun wskazuje też, że Tiguan Allspace będzie miał do zaoferowania do 1920 litrów pojemności bagażowej i doczeka się tej samej oferty, co podstawowa wersja.

zwiastun Tiguan Allspace 2022 Volkswagena, zwiastun Tiguan Allspace 2022, Tiguan Allspace 2022

Czytaj też: Ruszyło dochodzenie w sprawie Volkswagena. Powód? Voltswagenowy żart

Nie oczekujemy więc specjalnych zaskoczeń, jako że nawet udostępniona fotka modelu wskazuje, że Volkswagen nie ma zamiaru zmieniać świateł, linii nadwozia, czy nawet zderzaka i bagażnika. Wersję Allspace odróżni więc jedynie wydłużony profil boczny, a pod pozostałymi kątami będzie oferować to samo, co wydanie podstawowe.

Oficjalna premiera Volkswagen Allspace 2022 została wyznaczona na 12 maja tego roku i już teraz wiemy, że ten model trafi na najważniejsze rynki na świecie, czyli do Europy, Ameryki i Chin, gdzie będzie występował pod nazwą Tiguan L. Jego produkcja ruszy głównie w meksykańskiej i szanghajskiej fabryce.