Wprawdzie Elon Musk jest tylko jeden, ale określenie Mate’a Rimaca „Muskiem samochodów elektrycznych” nie jest zbyt przesadzone. Ten właśnie człowiek odpowiada za firmę Rimac, specjalizującą się w produkcji zarówno samochodów elektrycznych, jak i samych części. Nie wierzycie? To, co powiecie na to, że w firmę uwierzył m.in. Koenigsegg, Aston Martin, Seat, Hyundai, Kia, Genesis, Ford, Amazon, Porsche AG i Automobili Pininfarina? Coś na rzeczy być po prostu musi i choć teraz nie odpowiemy co dokładnie, to przynajmniej zaprosimy Was do fabryki Rimac. 

Czytaj też: To prawdopodobnie najbardziej ekstremalne Porsche 356 w historii

No, oczywiście na swój sposób, bo jedyne, co my robimy, to podrzucamy Wam materiał, za którego odpowiada sama firma, chcąca pokazać nam nieco więcej zza kulis placówki w Chorwacji. W trwającym prawie 16-minut filmie sam założyciel i CEO firmy Rimac oprowadza widzów po fabryce, a dokładnie dziale obróbki.

Przechadzając się po nim, wspomina o masie narzędzi. Omawia, co może dla Was zrobić zaawansowana frezarka, co wymaga stworzenie włókna węglowego, opowiada o procesie spawania, ręcznie składanym systemie elektrycznym w samochodach oraz oczywiście samych układach napędowych. Nie myślcie jednak, że Rimac ma tylko tyle do powiedzenia. Powyższy film jest jedynie jednym z pięciu, które przybliżą nam działalność firmy.

Czytaj też: Hipersamochód C-Two od Rimac w kalifornijskim wydaniu

Źródło: Road and Track

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej