WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Zwiedźcie fabrykę Rimac z samym założycielem, „Elonem Muskiem na rynku EV”

Wprawdzie Elon Musk jest tylko jeden, ale określenie Mate’a Rimaca „Muskiem samochodów elektrycznych” nie jest zbyt przesadzone. Ten właśnie człowiek odpowiada za firmę Rimac, specjalizującą się w produkcji zarówno samochodów elektrycznych, jak i samych części. Nie wierzycie? To, co powiecie na to, że w firmę uwierzył m.in. Koenigsegg, Aston Martin, Seat, Hyundai, Kia, Genesis, Ford, Amazon, Porsche AG i Automobili Pininfarina? Coś na rzeczy być po prostu musi i choć teraz nie odpowiemy co dokładnie, to przynajmniej zaprosimy Was do fabryki Rimac. 

Czytaj też: To prawdopodobnie najbardziej ekstremalne Porsche 356 w historii

No, oczywiście na swój sposób, bo jedyne, co my robimy, to podrzucamy Wam materiał, za którego odpowiada sama firma, chcąca pokazać nam nieco więcej zza kulis placówki w Chorwacji. W trwającym prawie 16-minut filmie sam założyciel i CEO firmy Rimac oprowadza widzów po fabryce, a dokładnie dziale obróbki.

Przechadzając się po nim, wspomina o masie narzędzi. Omawia, co może dla Was zrobić zaawansowana frezarka, co wymaga stworzenie włókna węglowego, opowiada o procesie spawania, ręcznie składanym systemie elektrycznym w samochodach oraz oczywiście samych układach napędowych. Nie myślcie jednak, że Rimac ma tylko tyle do powiedzenia. Powyższy film jest jedynie jednym z pięciu, które przybliżą nam działalność firmy.

Czytaj też: Hipersamochód C-Two od Rimac w kalifornijskim wydaniu

Źródło: Road and Track