Reklama
aplikuj.pl

Zwroty środków za zakupy w Google Stadia ruszyły

stadia

Google Stadia poniosło porażkę. Autorzy usługi pokazali, że gry wideo trzeba doskonale rozumieć i czasem nawet niekończący się wór z pieniędzmi może nie uratować sytuacji.

To koniec Google Stadia

29 września 2022 roku Google ogłosiło, że 18 stycznia 2023 roku zostaną wyłączone serwery Stadia. Od 9 listopada 2022 r. Stadia będzie próbować automatycznie zwrócić środki za wszystkie gry, dodatki i subskrypcje (z wyjątkiem subskrypcji Stadia Pro) zakupione w sklepie Stadia.

Czytaj też: Katalog PlayStation Plus rozbudowany o porządne tytuły

Przeprowadzenie kolejnych transakcji trochę potrwa, dlatego firma prosi o cierpliwość. Google przy okazji zaznacza, że kontakt z obsługą klienta w tym okresie nie przyspieszy realizacji zwrotu. Autorzy Stadii zakładają, że do 18 stycznia 2023 r. zrealizowana zostanie większość zwrotów.

Google odpowiada na pytania o Stadię

Jeśli jesteście użytkowaniami Google Stadia, to zapewne macie do technologicznego giganta masę pytań. Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane Google pytania.

Kiedy otrzymam zwrot środków?

9 listopada 2022 r. rozpoczęliśmy proces zwrotu środków za zakupy dokonane w sklepie Stadia. Przeprowadzenie kolejnych transakcji trochę potrwa, dlatego prosimy o cierpliwość. Spodziewamy się, że do 18 stycznia 2023 r. zrealizujemy większość zwrotów. Zaznaczamy, że kontakt z obsługą klienta w tym okresie nie przyspieszy realizacji zwrotu. Jeśli pierwotna forma płatności nie jest już dostępna i poprosimy o wykonanie dodatkowych czynności, zwrot środków może się opóźnić.

Kiedy otrzymam zwrot środków za zakup sprzętu w Google Store?

Obecnie pracujemy nad tym, ale nadal przewidujemy, że do 18 stycznia 2023 r. zrealizujemy większość zwrotów.

Czytaj też: Vampire Survivors za darmo w ramach abonamentu

Czy zwracacie środki za subskrypcję Stadia Pro?

Za subskrypcje Stadia Pro kupione przed 29 września 2022 r. nie zwracamy środków. Gracze, którzy 29 września 2022 r. mieli aktywną subskrypcję Stadia Pro, nie będą musieli jej opłacać do momentu wycofania usługi. W tym czasie zachowają dostęp do swojej biblioteki w subskrypcji Pro oraz pozostałych korzyści płynących z subskrypcji.

Czy muszę zwrócić sprzęt, aby otrzymać zwrot środków?

W większości przypadków nie musisz zwracać sprzętu kupionego w Google Store, aby otrzymać zwrot środków. Zwracamy środki za te produkty: kontroler Stadia i pakiety Founder’s Edition, Premiere Edition oraz „Graj i oglądaj w Google TV”. W niektórych przypadkach przed zrealizowaniem zwrotu może być konieczne przedstawienie dowodu zakupu urządzenia.