Zwycięzca Europejskiego Samochodu Roku 2021

nowa Toyota Yaris, Toyota Yaris, Yaris 2020, nowa generacja yaris

W wielkim finale konkursu Europejskiego Samochodu Roku 2021 znalazł się Citroen C4, Cupra Formentor, Fiat New 500, Land Rover Defender, Skoda Octavia, Volkswagen ID.3 i Toyota Yaris. Ciekawi, który model wygrał?

Japoński hatchback okazał się najlepszy

Przechodząc od razu do sedna, zwycięzcą tegorocznego plebiscytu Europejskiego Samochodu Roku 2021, który miał wybrać najlepszy samochód z ostatniego roku, została nowa Toyota Yaris. Dla przypomnienia, ten model zmierzył się z innymi, które były nowe i dostępne w sprzedaży teraz lub przed końcem roku na co najmniej pięciu rynkach europejskich.

Nowy Yaris został pochwalony za „wygląd, jakość, wyposażenie dotyczące bezpieczeństwa i komfortu, osiągi i prowadzenie”, ale przede wszystkim wydajny system hybrydowy.

Oczywiście Toyota z radością przyjęła tę nagrodę, a jak powiedział Matt Harrison, wiceprezes wykonawczy Toyota Motor Europe:

To wielki zaszczyt dla Toyoty i chciałbym podziękować jury za ich uwagę i uznanie. Chciałbym również skorzystać z okazji, aby docenić pasję naszych zespołów programistycznych w Europie i Japonii.