WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Zygmunt Solorz powołuje stowarzyszenie dążące do czystej ekologicznie Polsce

Zygmunt Solorz od ponad 30 lat działa w Polsce w różnych dziedzinach gospodarki. Właśnie powołał on stowarzyszenie, którego celem jest walka o czystą ekologicznie Polskę.

Biznesmen mówi:

Zapraszam do udziału w Programie Czysta Polska wszystkich Polaków, w tym organizacje ekologiczne, które już dziś skutecznie działają często na zasadzie non-profit, ekspertów, ludzi nauki, uczniów, studentów, przedstawicieli biznesu, wszystkich środowisk mających wpływ na rzeczywistość społeczno-gospodarczą kraju – każdego kto jest zainteresowany czystym powietrzem w Polsce.

Czytaj też: Facebook i Apple mogą zostać ukarane przez USA

Stowarzyszenie jest w tarakcie tworzenia. Będzie ono uświadamiało Polaków, w jakim środowisku żyją oraz będzie inspirowało do dyskusji i działania. ZE PAK SA (Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin SA) rozpoczął już proces zmniejszania udziału węgla w produkcji energii oraz rozwój projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Henryk Sobierajski, p.o. Prezesa Zarządu ZE PAK SA, komentuje:

Transformacja ZE PAK od wytwarzania energii węglowej do zielonej zajmie pewien czas, jednak jest to proces nieodwracalny. Chcemy być liderem zmian i pokazać, że można skutecznie wytwarzać energię neutralną dla środowiska naturalnego. Transformacja musi jednak być prowadzona tak, aby produkcja z nowych źródeł zbilansowała docelowo obecną bazującą na węglu. Już dzisiaj mamy jeden kocioł 50 MW na biomasę, mamy zatwierdzoną inwestycję w drugi biomasowy, przygotowujemy się do projektu budowy farmy fotowoltaicznej. Jesteśmy również sygnatariuszem porozumienia na rzecz sprawiedliwej transformacji Wielkopolski Wschodniej i w ramach tego programu pracujemy między innymi nad projektem zeroemisyjnego transportu miejskiego w Koninie oraz magazynów energii.

Czytaj też: Sankcje USA nie wpłynęły na umowy 5G podpisywane przez Huawei

Źródło: Materiały prasowe